3 proste sposoby na pozbycie się cellulitu

Każda kobieta maty o tym by mieć piękne ciało, które wystawione na widok, nie przyniesie kobiecie wstydu. Niestety dla wielu pań, wizyta na basenie czy też opalanie się na plaży, są czynnościami zupełnie niemożliwymi. Dlaczego? Powód jest dosyć prosty- cellulit. Na kłopoty z cellulitem cierpią coraz młodsze kobiety. Niestety prawdą jest również, iż wcale nie tak łatwo jest poradzić sobie z tym problemem, ile nie poznamy wcześniej przyczyny takiego stanu rzeczy.

Cellulit najczęściej pojawia się na udach, oraz brzuchu. Niezależnie od miejsca w którym on występuje przyczyną jest najczęściej nieprawidłowa dieta, wszelkiego rodzaju zaburzenia układu trawiennego oraz układu hormonalnego.

Zdarzają się jednak przypadki, gdy przyczyny powstawania cellulitu, uwarunkowane są genetycznie.

1. Często namiar soli w naszej diecie powoduje powstawanie cellulitu. Jeśli więc odkryjemy już, że powodem powstawania u nas cellulitu jest nieprawidłowa dieta, warto zastosować jedną z wielu diet, antycellulitusowych. Z pewnością dzięki nim uda nam się nie tylko zrzucić kilka kilogramów, ale także zauważymy zmiany w stopniowym zanikaniu cellulitu. Jeśli będziemy chcieli, możemy również z powodzeniem zastosować do tego także kilka ćwiczeń, które z pewnością przyspiesza proces pozbywania się cellulitu. Podczas zwalczania cellulitu należy unikać przede wszystkim słodkich napojów gazowanych oraz słodyczy, które w znaczny sposób zwiększają jeszcze ten problem.

2. Doskonałe efekty, według wielu pań, przynosi także specjalny rodzaj masażu nadającego się przede wszystkim na okolice nóg oraz brzucha. Dzięki regularnemu wykonywaniu go, z pewnością szybko się go pozbędziemy. Masaż można wykonywać specjalnym masażerem lub też przy pomocy rąk. To już jednak zależy od nas, oba sposoby są tak samo skuteczne, i przynoszą tak samo dobre efekty.

3. Jeśli naprawdę zależy nam na jak najszybszym pozbyciu się cellulitu z naszych ud czy też innej części ciała, należy w pierwszej kolejności wybrać się na basen. Woda doskonale wpływa na redukcję cellulitu. Jeśli do tego dołączymy jeszcze odpowiednią dietę oraz masaż, pozbędziemy się cellulitu w zaledwie kilka tygodni. Aby zapobiec jego kolejnym nawrotom należy pamiętać o unikaniu nadmiaru słodyczy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)