4 wskazówki, jak wybrać najlepszy olej do olejowania włosów

olej do włosow nanoil

Fryzura pełna blasku, objętości i zdrowia – marzenie każdej kobiety. Olejowanie włosów to najlepszy sposób pielęgnacji, ale trzeba wiedzieć, jaki olej do włosów wybrać. Poznaj wskazówki, które to ułatwią.

Zrób krok w stronę pięknych włosów razem z Nanoil!

Jeśli masz jakikolwiek problem z włosami – puszą się, wypadają, są łamliwe, mają łupież, rozdwajają się – olejki mogą pomóc. Zawsze wtedy, kiedy maski i odżywki przestają działać, warto sięgnąć po naturalne metody pielęgnacji. Nieco zapomniane, ale nadal aktualne i skuteczne. Wystarczy wybrać taki olejek, który ma jak najlepiej skomponowane składniki odżywcze i może pomóc w danym problemie. Hinduski wiedzą o tym od tysięcy lat!

olejki do włosów nanoil

Jak dobrać olej do potrzeb swoich włosów?

1. Poznaj swoje włosy

Nie możesz wziąć pierwszego lepszego olejku i nałożyć go na włosy, ponieważ to nie przyniesie żadnych efektów. Olej musi być dopasowany do włosów, dlatego najpierw trzeba się im odpowiednio przyjrzeć. Odpowiedz sobie na pytanie: jakie są moje włosy?

Na początek określ ich wygląd. Czy są proste, czy kręcone? A może falują się lub puszą pod wpływem wilgoci? Są błyszczące, czy raczej brakuje im blasku? Włosy mogą różnić się od siebie nie tylko kolorem i długością, ale też objętością i teksturą. Przejedź po nich dłonią i sprawdź, czy są gładkie w dotyku. A może raczej przypominają szorstkie i suche siano? To wszystko pozwoli określić, czy włosy są zniszczone, czy nie.

Sprawdź też, jak zachowują się w codziennej pielęgnacji. Czy elektryzują się przy rozczesywaniu? Jak reagują na kosmetyki z olejem kokosowym? Czy wysuszają się pod wpływem suszarki, a może są dzięki niej bardziej gładkie i błyszczące? Każda, nawet najmniejsza zmiana w wyglądzie włosów jest ważna, bo świadczy o tym, czy aktualna pielęgnacja jest odpowiednia.

2. Określi porowatość włosów

porowatość włosów

Wszystko to, co omówione było wyżej, to informacje bardzo pomocne przy określaniu porowatości włosów. Czy ona jest? Najprościej mówiąc to odzwierciedlenie aktualnej kondycji włosów. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje włosów:

  • włosy niskoporowate – zdrowe, ale pozbawione objętości,
  • włosy średnioporowate – normalne, sprawiające czasem problemy,
  • włosy wysokoporowate – zniszczone i wymagające regeneracji.

Włosy niskoporowate z reguły są proste, ciężkie, grube i pozbawione objętości, przez co mogą się szybciej przetłuszczać i mieć problemy skórne typu łupież. To typ charakterystyczny dla Azjatek.

Przeciwieństwem są włosy wysokoporowate, bardzo zniszczone, rozdwojone, przesuszone, pozbawione blasku, szorstkie i łamliwe. Najlepszym przykładem są włosy mocno kręcone.

Włosy średnioporowate należałoby umieścić pomiędzy dwoma poprzednimi. Nie są zdrowe, ale też nie są mocno zniszczone – najlepiej określić je jako normalne, nieco osłabione, z tendencją do problemów takich jak elektryzowanie, rozdwajanie, puszenie, łamliwość itd. Odpowiednio zadbane mogą wyglądać dobrze, ale pozbawione opieki szybko zmieniają się we włosy wysokoporowate.

Jeśli wiesz, jak wyglądają i jak zachowują się Twoje włosy, z łatwością możesz określić ich porowatość. W przypadku jakichkolwiek problemów zrób test na porowatość włosów, odpowiedz na kilka prostych pytań i poznaj ich typ.

3. Dopasuj olejek do typu włosów

Włosy lubią, kiedy pielęgnujemy je odpowiednimi kosmetykami. Jeśli tylko jakiś składnik im nie odpowiada, pogarsza się ich kondycja oraz wygląd. Jakie olejki do włosów wybrać?

1. Jeśli masz włosy niskoporowate, wybieraj oleje bogate w kwasy tłuszczowe nasycone, czyli tzw. masła roślinne np. kokosowe, mango, shea, cupuacu. Mają bardzo małe cząsteczki i lepiej wnikają w dość zwartą strukturę włosów o niskiej porowatości.

2. W przypadku włosów średnioporowatych najodpowiedniejsze będą oleje z przewagą kwasów tłuszczowych jednonienasyconych omega-7 oraz omega-9 np. olej makadamia, olej marula, olej jojoba, olej słonecznikowy.

3. Dla włosów wysokoporowatych najlepsze są naturalne olejki z dużą ilością kwasów tłuszczowych wielonienasyconych omega-3 lub omega-6, które mają największe cząsteczki, a są to np. olej wiesiołkowy, olej arganowy, olej bawełniany lub olej z awokado.

Chcesz, żeby Twoje włosy były mocne i piękne, a także, żeby rosły szybciej? Idealną kompozycję olejów wraz z niezbędnymi dla określonych włosów składnikami dodatkowymi znajdziesz w olejkach do włosów Nanoil. Jedynych, które dopasowane są właśnie do porowatości włosów!

4. Znajdź najlepszy olej do włosów

Większość kobiet na początku decyduje się na pojedyncze olejki roślinne, które stosuje solo. Najczęstszy wybór to olej kokosowy, który niestety nie sprawdza się na wielu typach włosów i zamiast je wygładzać, powoduje puszenie.

Pamiętaj, że jeden olejek do włosów to rozwiązanie tylko jednego problemu! Mniej witamin i minerałów, słabsze działanie. Jeśli chcesz poczuć, jak naprawdę działają olejki do włosów, sięgnij po produkt, w którym znajdziesz więcej, niż jeden olej roślinny. Uwaga! Nie każdy produkt, na którym napisane jest „olej do włosów”, jest odpowiedni. Często drogeryjne produkty zawierają więcej silikonów, olejów mineralnych i sztucznych dodatków niż naturalnych olejów.

Najlepszy wybór: olejek do włosów Nanoil

Oleje do włosów Nanoil to kompozycja najlepszych, naturalnych olejków, witamin i dodatkowych składników pielęgnujących, bez konserwantów i chemii. Jedyne olejki, które działają nie tylko na powierzchni włosów, ale również w ich wnętrzu oraz w skórze głowy, wzmacniając cebulki. Regenerują, ochraniają przed słońcem i wysoką temperaturą, ułatwiają stylizację, upiększają, przyspieszają wzrost, regulują pH skóry głowy i zapobiegają najpopularniejszym problemom typu łysienie, łupież, rozdwojone końcówki itp.

Jaki olejek do włosów Nanoil wybrać?

jaki olej do włosów wybrać

Nie musisz zastanawiać się, jaki olejek do włosów wybrać spośród setek dostępnych na rynku. Wystarczy jeden z trzech olejków, w których znajdziesz wszystkie niezbędne składniki, witaminy i substancje przyspieszające wzrost włosów.

1. Nanoil do włosów niskoporowatych idealny dla włosów odpornych na stylizację, pozbawionych objętości, ciężkich i przetłuszczających się.

2. Nanoil do włosów średnioporowatych odpowiedni przy włosach osłabionych, puszących się, falowanych, z tendencją do łamliwości, wypadania, matowienia.

3. Nanoil do włosów wysokoporowatych sprawdzi się jako kuracja regenerująca włosy przesuszone, zniszczone, kruche, rozdwojone i pozbawione blasku.

Który olej do włosów Nanoil wybierzesz?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)