Co postarza skórę?

Skóra twarzy tak jak i reszty całego ciała, zawiera ulega wraz z czasem postarzeniu. Jest to proces naturalny, wiążący się z naturalnymi przemianami jakie przebiegają w organizmie każdego człowieka. O ile nie sposób ich uniknąć, o tyle są pewne przyczyny szybszego starzenia się skóry. Z pewnością warto je znać, dzięki czemu będziemy mogli uniknąć zbyt szybkiego starzenia się skóry.

Jedną z najważniejszych zasad ochrony skóry przed nadmiernym starzeniem się skóry oraz utratą z jej powierzchni znacznej ilości wody.

Wiele kobiet bagatelizuje ten ważny element, zapominając o zastosowaniu odpowiedniego balsamu do ciała, chroniącego przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Co ciekawe, nawet jeśli zamierzamy spędzić cały dzień w biurze czy też w samochodzie, warto zabezpieczyć twarz również w tedy. Okazuje się bowiem, że również przez szyby przedostają się szkodliwe promienie słoneczne, które postarzają skórę.

Prawdą jest też, że nie tylko skóra na twarzy ulega postarzeniu. Wiele kobiet narzeka na utratę sprężystości przede wszystkim skóry dekoltu, dłoni raz szyi. Znacznie częściej jednak pamiętamy o pielęgnacji skóry twarzy niż rąk czy też szyi. Niestety je to błąd, ponieważ skóra reszty ciała tak samo ulega wyniszczeniu jak w przypadku skóry na twarzy. Najbardziej narażona na nadmierne wysuszenie skóry są dłonie. Poddane styczności z detergentami, stają się szybko szorstkie i popękane. Warto je kilkukrotnie w ciągu dnia smarować kremem przeznaczonym do pielęgnacji dłoni.

Wiele kobiet zapomina o tym ważnym elemencie pielęgnacji, ale bardzo ważne jest przede wszystkim usuwanie makijażu przed udaniem się na wieczorny spoczynek. Skóra, które pokryta jest wciąż resztkami makijażu, uniemożliwia jej oddychanie, co w efekcie powoduje jej nadmierne wysuszenie. Przed nocą, warto jest poświęcić kilka minut na zmycie makijażu a następnie nałożenie kremu nawilżającego lub też matującego, jeśli nasza skóra jest skłonna do nadmiernego przetłuszczania się.

W pewnym wieku, należy również stosować kremy odpowiednie do naszego wieku. Wiele z nich, posiada również składniki redukujące lub też zapobiegające powstawaniu zmarszczek. Zanim jednak zrezygnujemy z używania jednego z kremów, z powodu braku jego skuteczności, powinniśmy jednak odczekać pewien czas. Pierwsze efekty, nie zawsze są widoczne od razu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)