Co zrobić by włosy po trwałej ondulacji wyglądały lepiej?

Wiele kobiet marzy o ty by móc posiadać naturalne loki czy też delikatne fale na włosach. Co prawda, możemy każdego dnia poddawać je zabiegom kręcenia włosów przy pomocy wałków czy też lokówki. Warto jednak zauważyć, iż z pewnością zajmować będzie nam to dosyć sporą ilość czasu. Jeśli więc, taką fryzurę chcemy mieć każdego dnia, wystarczy, że zastosujemy trwałą. Po trwałej jednak, nasze włosy będą zapewne potrzebować specjalnej pielęgnacji, aby zachowały one swój dawny, wspaniały wygląd.

Bardzo ważny jest już wybór odpowiednich kosmetyków.

Aby efekt jaki uzyskaliśmy dzięki trwałej, widoczny był przez jak najdłuższy czas, warto wybierać produkty przeznaczone do pielęgnacji właśnie do włosów tego typu. Inne kosmetyki mogą bowiem zawierać w składzie elementy, które mogą nie tylko zmniejszyć efekt trwałej, ale nawet go zupełnie zniszczyć.

Włosy poddane temu zabiegowi, mają bardzo często skłonność do nadmiernego przesuszania się. Do wykonania trwałej używa się przecież związków chemicznych, których zadaniem jest zmienienie struktury włosa. Włosy takie więc będą znacznie szybciej tracić wodę ze swojej powierzchni, również z powodu otwartych łusek, które zwiększają parowanie wody z powierzchni włosa. Włosy które maja skłonność do przesuszeń, nie powinny być myte częściej niż raz na dwa dni. To samo tyczy się włosów poddanych ondulacji. Warto jednak stosować liczne maseczki czy też odżywki do włosów suchych i pozbawionych blasku.

Po umyciu włosów, należy odciskać pojedyncze kosmyki za pomocą ręcznika. Nie warto używać do tego celu suszarki, gdyż nie tylko dodatkowo bardziej poplącze ona włosy, to jeszcze bardziej je przesuszy. Jeśli wyjątkowo nam się spieszy, a włosy są w dalszym ciągu mokre, można użyć do tego suszarki z powietrzem zimnym.

Ogólnie rzecz biorąc, wykonanie trwałej niesie za sobą nie tylko liczne plusy ale także minusy, związane z ich wymagającą większej uwagi, pielęgnacją. Zabieg ten, dużo bezpieczniej jest również wykonać w salonie fryzjerskim niż też samodzielnie w domu. Fryzjer bowiem nie tylko posiada płyny do robienia trwałej, znacznie lepsze jakościowo, to na dodatek jeszcze wie w jaki sposób należy go zmieszać oraz nałożyć na włosy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)