Częste błędy popełniane podczas wykonywania makijażu

Pomimo, iż powszechnie wiadomo, że makijaż ma na celu uwydatnienie naszych walorów z jednoczesnym zatuszowaniem wad, nie zawsze wydaje się to być takie oczywiste. Kobiety marzą o tym by posiadać tak perfekcyjny makijaż jak gwiazdy filmowe oraz telewizyjne. Oczywiście jest to możliwe, bardzo ważne jest jednak, nie popełnianie prostych błędów podczas wykonywana makijażu. Jeśli mamy w tym zakresie niewielkie doświadczenie, powinniśmy raczej stosować się do opisów wykonywania makijażu krok po kroku, do czasu aż dojdziemy do wprawy.

Już na etapie wyboru odpowiedniego podkładu do makijażu należy wykazać się pewną wiedzą i ostrożnością.

Nie da się ukryć, iż najważniejszą rolę w tym wypadku odgrywa przede wszystkim kolorystyka podkładu. Ogólnie rzecz biorąc zasada jest taka, iż wybiera się podkład o barwie o ton jaśniejszej niż rzeczywisty odcień naszej skóry. Bardzo wiele pań, popełnia ten błąd, polegający na wyborze zbyt ciemnego podkładu, co powoduje jedynie efekt sztucznej maski i z pewnością nie wygląda ładnie.

Jeśli zdarzyło nam się przez przypadek dokonać zakupu zbyt ciemnego pudru, wcale nie oznacza to iż musimy go wyrzucić. Wystarczy tylko kupić bardzo jasny podkład tańszej firmy, i mieszać go z tym ciemnym. Efekt z pewnością będzie dobry, a nie narazimy się na makijaż z charakterystyczną maską.

Sekretem dobrego makijażu jest również odpowiednie sposób nakładania pudru czy też podkładu. Nie może być go zbyt wiele, bardzo ważne jest też aby był on dobrze roztarty we wszystkich miejscach takich jak szyja, powieki czy tez okolice nosa oraz ust.

Ostrożności wymaga również stosowanie cieni do powiek. O ile ich kolorystyka uzależniona jest d naszych preferencji oraz barwy naszych oczu, to niezależnie od wszelkich innych faktów, należy zadbać, aby cienie nie zbierały się w kącikach oczu, co wygląda nieestetycznie. Zapiec taki sytuacjom można przede wszystkim poprzez stosowanie odpowiedniej ilości kosmetyku. Jeśli będzie go zbyt wiele, jego nadmiar zacznie gromadzić się na powiece w postaci wałeczków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)