W jaki sposób sprawdzić czy perfumy są oryginalne?

oryginalne_perfumy

Obecnie coraz mniej jest sklepów z ubraniami czy też dodatkami, gdzie można by kupić produkty nie pochodzące z Chin. Oczywiście, nie da się ukryć, iż produkty te są znacznie tańsze, ale niestety ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Chiny z racji ogromnej ilości ludności rozwijają się niezwykle szybko, zalewając rynek całego świata tysiącem produktów.

Niestety, Chiny specjalizują się także w wykonywaniu wszelkiego rodzaju podróbek, zaczynając od obuwia po torebki i niestety również perfumy.

W jaki jednak sposób odróżnić podróbkę oryginalnych perfum?

Przeglądasz jeden ze swoich ulubionych stron internetowych aukcjami i nagle trafiasz na swoje ulubione perfumy Giorgio Armani, po wyjątkowo atrakcyjnej cenie? Kupujesz je ale wydaje Ci się, że nie są one takie jak te które miałeś do tej pory, mimo że ich nazwa oraz flakonik jest taki sam? Jeśli tak, bardzo możliwe jest że kupiłeś podróbkę!

Po pierwsze, jeszcze przed otwarciem pudełka należy sprawdzić czy na opakowaniu widnieje rzeczywiście pełna nazwa perfum. Nie sugerujmy się jednym spojrzeniem, ponieważ firmy zajmujące się wykonywaniem podróbek, do perfekcji opanowały umiejętność oszukiwania. Często z pozoru nazwa wydaje się być taka sama z tym że… zmianie uległa jedna litera. Na pierwszy rzut oka, możemy tego nie dostrzec.

Kiedy sprawdzimy już pudełko powinniśmy teraz obejrzeć dokładnie flakonik. Powinien on mieć idealnie gładkie ścianki i być dokładnie tego samego kształtu co ten w magazynie czy reklamie. Nie dajcie się nabrać na stwierdzenie, że to tylko buteleczka jest nieco inaczej utworzona. Wszystkie perfumy dobrych marek, wyglądają tak samo. Zwróć uwagę od razu na kolor perfum. W ty zakresie także nie ma odstępstw. Każda najmniejsza zmiana, może wskazywać na to że mamy do czynienia z podróbką.

Warto mimo wszystko wiedzieć, że nawet jeśli wszystkie te detale wydaja się być w porządku, wcale nie znaczy to że rzeczywiście są to perfumy oryginalne. Dopóki nie zostały one zakupione drogerii nie możemy mieć takiej pewności. I najważniejsza sprawa, nie łudźmy się, że uda nam się kupić perfumy oryginalne za cenę 10 razy niższą.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)