Domowa maseczka na twarz

Każda kobieta marzy tym by posiadać piękną i zdrową cerę. W tym celu, często panie wydają ogromne ilości pieniędzy na kupne maseczki, oraz inne kosmetyki do pielęgnacji cery twarzy. Okazuje się jednak, że doskonałe efekty uzyskamy dzięki zastosowaniu naturalnych sposobów pielęgnacji skóry twarzy. Wcale nie musimy wydawać tony pieniędzy na drogie kosmetyki, z powodzeniem możemy wykorzystać produkty jakie znaleźć można w praktycznie każdej kuchni. Doskonałe efekty daje miedzy innymi maseczka uzyskana z miodu. Dzięki niej, nasza skóra stanie się nie tylko nawilżona i elastyczna, ale przede wszystkim również rozświetlona.

Poniżej znajduje się instrukcja wykonania tego wspaniałego, naturalnego kosmetyku.

Do przygotowania tego kosmetyku nie potrzebujemy zbyt wiele składników. W zupełności wystarczy nam jedno jajko, odrobina oliwy z oliwek, jedną łyżeczkę miodu oraz dwa plasterki ogórka, który wzmocni efekt jej działania.

W miseczce najpierw należy zmieszać odrobinę miodu. Miód od setek lat znany jest ze swoich efektów łagodzących oraz antybakteryjnych. Jak widać więc, doskonale nadaje się do pielęgnacji cery z wielu powodów. Do miodu należy dodać odrobinę oliwy z oliwek. Jej działanie przede wszystkim jest nawilżające oraz oczyszczające. Oliwy nie warto dodawać do maseczki zbyt wiele, ponieważ jej nadmiar utrudni późniejsze pozbycie się maseczki z twarzy a także sprawi że, zmieszanie wszystkich dodatków będzie znacznie trudniejsze. Przed dodaniem do mieszanki jajka, należy oddzielić żółtko od biała. Do maseczki dodajemy jedynie żółtko. Dzięki temu składnikowi, sprawimy że cena będzie bardziej odżywiona i nawilżona. Wszystkie składniki należy mieszać tak długo, ale mieszanka uzyska dokładnie jednolitą konsystencję.

Przed nałożeniem na twarz maseczki, należy postarać się o jak najsilniejsze rozszerzenie porów skry twarzy. Dzięki temu, będziemy mieć pewność iż poszczególne elementy maseczki, wnikną głęboko w skórę i odżywią ją nie tylko z zewnątrz, ale także od środka. W tym celu można wykonać parówkę na twarz lub też, jeśli brakuje nam na to czasu, położyć na twarzy zwilżoną ciepłą wodą ściereczkę. Po chwili można nałożyć na twarz maseczkę. Na końcu, na oczy należy położyć plasterki ogórków. Maseczkę należy trzymać na twarzy przez okres około 15- 20 minut. Po upływie tego czasu, można zmyć maseczkę za pomocą ciepłej wody.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)