Jak domowymi sposobami pozbyć się łupieżu?

Łupież jest problemem który dotyka naprawdę wielu ludzi, niezależnie od płci czy też wieku. Pozbycie się takiej dysfunkcji naszej skóry głowy, wcale nie jest ta łatwym zadaniem jak by się t mogło wydawać. Bardzo często, problem nawraca, zwłaszcza przy najmniejszej zmianie szamponu, odżywki czy też sposobu pielęgnacji włosów.

W sklepach oraz aptekach dostępnych jest wiele produktów, które z pewnością sprawią, że łupież minie, przynajmniej na jakiś czas.

Wart jednak mieć na uwadze, że tego rodzaju kosmetyki specjalistyczne, są dosyć drogie. Dlatego też w pierwszej kolejności, postarajmy się wypróbować kilka sposobów domowych, na pozbycie się łupieżu.

Dobrym pomysłem na pozbycie się łupieżu, jest masaż skóry głowy przy pomocy odrobiny podgrzanej oliwy. Złuszczająca się skóra głowy, jest najczęściej powodowana przez przesuszenie samej skóry. Aby zapobiec nadmiernej utracie wody z powierzchni skóry głowy, warto raz w tygodniu wykonywać jej masaż, przy pomocy lekko podgrzanego olejku lub też oliwy z oliwek. Po zakończeniu masowania głowy opuszkami palców, co wystarczy że będzie trwało kilkanaście minut, można pozostawić olej na głowie przez jeszcze trochę czasu, aby dobrze wchłonął w skórę.

Według licznych ludowych porad, łupieżu można się również pozbyć dzięki stosowaniu płukanek oraz innych mikstur uzyskanych na bazie tymianku. Dwie łyżeczki tego zioła, należy zmieszać z wodą i gotować przez jakiś czas. Następnie uzyskany wywar za pomocą rąk, wcieramy we włosy. Mieszanki nie należy spłukiwać, można pozostawić ją na włosach przez całą noc, lub też kilka godzin.

Doskonałe efekty w przypadku walki z przesuszonymi włosami oraz skórą głowy, warto zastosować przeróżnego rodzaju olejki dostępne na rynku. Moda na olejowanie włosów, przybyła do nas z Azji, gdzie jest ona chętnie praktykowana od setek lat. Do tego celu, świetnie nadaje się olejek arganowy, kokosowy czy też zwykła oliwa z oliwek. Po nałożeniu odrobiny olejku na całe włosy, tylko końce lub też skórę głowy, można pozostawić go na włosach przez kilka godzin lub też całą noc.

Bardzo ważne jest by podczas mycia, zastosować duża ilość szamponu i kilkukrotnie powtórzyć tę czynność, gdyż olej z włosów, dosyć trudno się zmywa. Warto jednak się nieco pomęczyć, gdyż metoda ta jest szczególnie skuteczna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)