Jak malować usta?

Czerwona szminka na ustach? Ależ to świetnie wygląda! Jeśli chcesz, by twoje koleżanki to samo pomyślały o tobie, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Zanim pomalujesz usta szminką, zrób peeling.

Zmieszaj łyżkę cukru, łyżkę soku z cytryny, łyżkę miodu i nałóż na usta. Druga wersja peelingu do ust: nałóż na szczoteczkę do zębów wazelinę i wmasuj ją w wargi. Jeśli chcesz, by twoja szminka lepiej trzymała się, posmaruj usta podkładem i przypudruj albo połóż pomadkę ochronną lub krem nawilżający. Po tych zabiegach możesz malować usta szminką lub błyszczykiem.

Techniczne sprawy związane z malowaniem ust.
Dobierz odpowiedni odcień szminki do twojej karnacji. Posiadaczki ciepłej karnacji powinny wybrać szminki w ciepłych odcieniach i analogicznie: dziewczyny o zimnej karnacji – szminki w odcieniach zimnych. Jeżeli pierwszy raz nakładasz szminkę na usta, zacznij od naturalnych kolorów: beży, koralów, róży. Dopasuj kolor szminki do całej stylizacji: reszty makijażu, lakieru do paznokci, ubrań. Mocno podkreślone usta powinny towarzyszyć lekko pomalowanym oczom (lub odwrotnie).

Jak malować usta?
Na usta nałóż podkład i puder. Konturówką obrysuj usta; jej kolor powinien idealnie pasować do koloru szminki. Zacznij od środka górnej wargi i zakończ w prawym, a potem w lewym kąciku ust. Linię na dolnej wardze poprowadź jednym pociągnięciem ręki. Małym szpiczastym pędzelkiem nałóż szminkę. Jeżeli nie posiadasz takiego aplikatora, posmaruj wargi palcem. Nadmiar szminki odciśnij na chusteczce higienicznej; włóż ją między wargi. Na koniec nałożyć możesz bezbarwny błyszczyk.

Jak malować usta – ombre na wargach
Ombre jest bardzo modne. Można wykonywać je na włosach, ubraniach i paznokciach oraz na ustach. Jak to zrobić? Najpierw posmaruj usta bezbarwną ochronną pomadką lub pomadką w naturalnym kolorze. Następnie różowym albo jasno czerwonym błyszczykiem zrób trzy kropki na górnej i dolnej wardze. Rozetrzyj palcem; kolor powinien pojawić się tylko w miejscu, w którym wargi stykają się ze sobą. Na koniec pomaluj usta bezbarwnym błyszczykiem.

Jak powiększyć usta?
Jeśli chcesz, żeby twoje usta były większe i pełniejsze, zastosuj prostą sztuczkę. Na szminkę lub błyszczyk połóż białą kredkę. Nanieś ją na środek górnej i dolnej wargi, a następnie równomiernie rozetrzyj palcem. Pomaluj usta bezbarwnym błyszczykiem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)