Jak postępować jeśli zaschnie eyeliner?

zaschniety_eyeliner

Eyeliner to świetny kosmetyk, służący do perfekcyjnego podkreślania oczu. Dzięki dobrej jakości kosmetyków, oraz odpowiednio dobranym pędzelkom do ich nakładania, można stworzyć wspaniały makijaż. Niestety, po jakimś czasie stosowania kosmetyku, zdarza się że preparat zasycha. Na szczęście są na to rady, dzięki którym możliwe jest dalsze używanie kosmetyku. Zasychania kosmetyk nie da się uniknąć ponieważ podczas stosowania nie da się uniknąć zetknięcia kosmetyku z powietrzem.

Co zrobić gdy zaschnie eyeliner?

Jeśli mowa o eyelinerze w formie żelu, warto cały pojemnik zanurzyć na chwilkę w ciepłej wodzie. Należy pamiętać by woda ta nie była wrząca, ponieważ wówczas mogą zajść w strukturze kosmetyku pewne reakcje chemiczne. Po kilku minutach, z pewnością preparat nieco zmięknie i będzie nadawał się do ponownego użycia.

Jeśli bardzo nam się spieszy, a nie mamy czasu na oczekiwanie kilku minut, podczas gdy kosmetyk będzie w wodzie, możemy do tego celu wykorzystać także mikrofalówkę. Tutaj należy jednak bardzo bacznie śledzić przebieg całej operacji. Jeśli pozostawimy kosmetyk nazbyt długo w mikrofalówce, może on po prostu się zniszczyć. Zaleca się więc, poddawanie go promieniom przez okres nie dłuższy niż minuta.

Jeśli nasz kosmetyk nie jest utrzymany w standardowej formie żelowego eyelinera, tylko znajduje się w pojemniczku podobnym do tuszu do rzęsy, należy nalać do jego wnętrza kilka kropel gliceryny. Następnie można go również podgrzać za pomocą ciepłej wody czy też minuty w mikrofalówce.

Doskonałe efekty daje także zanurzenie pędzelka do malowania eyelinerem w mleczku lub płynie do demakijażu. Po wytarciu go odpowiednio do sucha, można z powodzeniem zastosować ponownie kosmetyk. Należy jednak bezwzględnie pamiętać, że w sytuacji gdy nieco rozcieńczamy kosmetyk przy pomocy gliceryny czy też mleczka do demakijażu, tuż po wykonaniu makijażu należy przez chwilkę pozostać z zamkniętymi oczami, aż kreska którą udało nam się stworzyć, dobrze przyschła. Bardzo często bowiem, zdarza się iż, tego typu kosmetyki po otwarciu oka, pozostawiają brzydką linię nad powieką, która powstaje na skutek odbicia się jej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)