Dowiedz się jak dobrze wyprostować włosy prostownicą

Panie, które posiadają naturalne loki, bardzo często marzą o posiadaniu prostych włosów, z kolei te które mają włosy pragną mieć włosy kręcone. Jeszcze jakiś czas temu, tego rodzaju zmiany nie było możliwe, a jeśli już, to wiązały się one z wielogodzinnymi zabiegami fryzjerskimi, często niszczącymi włosy.

Dziś w łatwy sposób możemy zmieniać swoją fryzurę każdego niemal dnia.

Aby jednak nasze włosy nie ucierpiały przy tym zbytnio, konieczna jest odpowiednia ich pielęgnacja oraz ochrona. Dziś opiszemy w jaki sposób należy prostować włosy, aby nie uległy one zniszczeniu, a by wyglądały naprawdę atrakcyjnie.

Aby móc wyprostować włosy przede wszystkim musimy posiadać prostownicę. Oczywiście na rynku jest mnóstwo prostownic wszelkiego rodzaju, ale nie będziemy opisywać ich wszystkich. Dobrze jest by miała ona możliwość regulacji temperatury, a część służąca do prostowania włosów, powinna być wykonana z ceramiki. Ceramika nie tylko dobrze się nagrzewa ale nie powoduje uszkodzenia delikatnej struktury włosa.

Niezależnie od tego jak drogą prostownicę posiadasz, przed jej użyciem, bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego środka zapewniającego ochronę termalną włosów.

Dzięki temu, włosy nie są tak narażone na działanie wysokiej temperatury. Do tego celu doskonale nadaje się ochraniacz termalny firmy Indola. Środek, sprawdza się w temperaturze do 220 stopni. Ochraniacz należy nałożyć na włosy jeszcze nie całkiem suche.

Po nałożeniu preparatu, należy wysuszyć włosy za pomocą suszarki. Ochraniacz na włosy, chroni kosmyki także przed działaniem gorącego powietrza suszarki. Przed rozpoczęciem prostowania włosów, należy prostownicę dobrze nagrzać. Jeśli nasze włosy ciężko się prostują, możemy użyć także preparatu prostującego włosy. Do prostowania oddzielamy pojedyncze kosmyki włosów, średniej grubości. Przesuwamy prostownicę od nasady włosów ku końcówkom. Należy to robić powoli, aby temperatura zdążyła zadziałać na włosy.
Kiedy wyprostujemy już wszystkie włosy, można je utrwalić przy pomocy nabłyszczającego lakieru do włosów, np. firmy Style. Fryzura ulegnie utrwaleniu a kosmyki nabiorą niepowtarzalnego blasku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)