Jak wykonać makijaż na upalny dzień?

Niestety, wykonanie makijażu na dni pełne gorąca i wilgoci, musi zostać wykonany nieco inaczej. Takie warunki sprzyjając skróceniu czasu trwałości naszego makijażu i narażają nas na wpadkę w postaci rozmazanego tuszu. Aby mieć pewność, że nie czeka nas żadna katastrofa tego typu, powinniśmy dostosować się do kilku zasad.

Duży problem zachowaniem perfekcyjnego makijażu w upalne dni, mają przede wszystkim osoby cierpiące na kłopoty ze zbyt tłustą cerą. Twarz poddana wysokiej temperaturze, zaczyna się świecić, c nie wygląda zbyt ładnie. Osoby cierpiące na przetłuszczającą się skórę, powinny stosować do pielęgnacji cery tylko kosmetyków do cery tłustej.

Zadaniem ich, jest między innymi zapobieganie nadmiernemu błyszczeniu się skóry.

Podczas wykonywaniu makijażu, należy również zwrócić uwagę na pokrywanie twarzy pudrem czy też podkładem. Bardzo ważne jest by robić to w odpowiedni sposób, przy pomocy gąbki lub pędzla, co zapobiegnie nałożeniu na twarz zbyt dużej ilości kosmetyku.

W upalne dni, nie warto stosować pudrów w żelu czy też kremie. Gdy jest gorąco, kosmetyk ten szybko spłynie z twarzy, poza tym dodatkowo blokuje on skórę i utrudnia jej prawidłowe oddychanie. Aby temu zapobiec, warto korzystać z lekkich kremów nadających kolor takich jak popularne kremy BB, czy też pudrów w kostce, które są znacznie lżejsze i nie ulegają zmyciu nawet gdy jest gorąco.
Latem słaba trwałość makijażu tyczy się nie tylko pudru, ale także cieni do powiek. Aby zapobiec ich rozmazywaniu się, warto nałożyć je na powiekę pokrytą wcześniej bazą pod cienie, czy też odrobiną podkładu. Dzięki temu, kosmetyk nie będzie się obsypywał ani też rozmazywał, a kolor cieni będzie intensywniejszy.

Jeśli często się pocimy, a temperatura jest szczególnie wysoka, warto wybrać kosmetyki wodoodporne. Dzięki nim, możemy mieć pewność iż pot nie rozmaże naszego tuszu do rzęs, co naprawdę wygląda katastrofalnie.

Jeśli wybieramy się na ważne wyjście czy też w podróż, możemy mieć zawsze pod ręką bibułki matujące. Będziemy mogli użyć w dowolnej chwili, gdy tylko spostrzeżemy, iż nasza skóra znów zaczyna się świecić.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)