Kosmetyki mineralne – jak używać?

kosmetyk mineralny

O ile zwykłe kosmetyki nie przysparzają nam większych trudności w posługiwaniu się nimi, to kosmetyki mineralne mogą być problematyczne w nakładaniu. O tym, jak zrobić makijaż kosmetykami mineralnymi, przeczytaj poniżej.

Czym są kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne składają się z leczniczych minerałów, między innymi: tlenek cynku, tlenek żelaza, dwutlenek tytanu, mika, potas, wapń, krzem. Występują pod postacią sypkiego proszku. Mają właściwości antybakteryjne, nie powodują podrażnień, zapewniają dość dobre krycie i są dobrym wykończeniem makijażu, redukują wydzielanie sebum. Kosmetyki mineralne chronią przed promieniowaniem słonecznym i mają bardzo długi termin ważności.

Aplikacja kosmetyków mineralnych
Do nakładania kosmetyków mineralnych używaj pędzli ze zbitym i gęstym włosiem o ściętej na płasko końcówce albo pędzli okrągło zakończonych z miękkim włosiem. Są dwie podstawowe zasady nakładania kosmetyków mineralnych. Pierwsza mówi: im mniej, tym lepiej. Druga dotyczy samego sposobu nakładania i dozowania odpowiedniej ilości kosmetyku: nasyp, mieszaj, strzep, nakładaj.
Zacznij od oczyszczenia i nawilżenia twarzy. Gdy krem dobrze się wchłonie, nałóż pierwszy kosmetyk mineralny. Wysyp trochę podkładu na wewnętrzną stronę wieczka opakowania. Mieszając pędzlem, dokładnie pokryj jego powierzchnię; nadmiar otrzep. Nałóż na twarz okrężnymi ruchami. Intensywność krycia zależy od ilości i grubości warstw kosmetyku. Puder mineralny możesz aplikować na sucho, mokro (spryskaj pędzel wodą) lub z kremem. Następnie zamaskuj korektorem przebarwienia, cienie pod oczami i inne niedoskonałości. W przypadku cieni do powiek również zastosuj zasadę numer dwa. Użyj niewielkiej ilości kosmetyku; cienie mineralne są bardzo mocno napigmentowane. Ten kosmetyk również można nakładać na mokro. Mineralny eyeliner nałóż cienką warstwą na powiekę, a następnie pogrubiaj w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Róże i brązery nakładaj w małych ilościach. Usta pokryj bezbarwnym błyszczykiem zmieszanym z różem do policzków.

Makijaż z kosmetykami mineralnymi jest łatwy do wykonania. Sprawi, że będziesz wyglądała bardzo ładnie i naturalnie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)