Jaki makijaż dla oczu szarych?

Makijaż dla szarych oczu

Oczy szare ma w rzeczywistości bardzo niewielu ludzi na świecie. Znacznie częściej zdarzają się kolory tęczówek brązowe lub niebieskie. Pomimo, że kolor szary kojarzy się większości z nas z nudą, to prawdą jest fakt, że do oczu tego typu, pasuje każdy kolor cienia.

Oczywiście najmniej nadaje się do tego celu cień szary, ponieważ niepotrzebnie sprawi on, że oczy rozmyją się i będę mniej widoczne.

Wspaniale natomiast będą się one prezentować, jeśli pokreślimy je kolorem czarnym. Jeśli ma to być makijaż przeznaczony na co dzień nie warto z nim przesadzać, i raczej zaprzestańmy na podkreśleniu czarną kredką jedynie dolnej lub tylko górnej powieki.

Do tęczówek tej barwy, można dopasować niemal wszystkie kolory tęczy. Każdy z nich będzie tworzył całość z barwą szarą. Jedne odcienie bardziej go uwydatnią inne natomiast sprawią, że po prostu będzie ładnie się wraz z nim prezentował. Jedynymi kolorami, których należy unikać jest brąz, który może sprawić że spojrzenie wydawać się będzie zbyt smutne, oraz złoty brokat, który tak naprawdę rzadko na powiece wygląda dobrze.

Od pewnego czasu, bardzo modnym makijażem jest smokey eye. Dzięki niemu oko zostaje pięknie uwydatnione i podkreślone. Do wyboru mamy zwykle dwa rodzaje smokey. Jeden polega na narysowaniu czarnej kreski za równo na dolnej jak na górnej powiece i delikatne roztarcie go. Jeśli jednak chcemy by makijaż ten nadawał się również na wyjście do pracy czy też na co dzień, możemy narysować kreskę tylko na dolnej powiece lub tylko na górnej. Ewentualnie na górnej oraz 1/3 części powieki dolnej.

Makijaż jest prosty do wykonania i wyjątkowo efektowny. Czarną kredkę można rozetrzeć dowolnym kolorem, dzięki czemu uzyskamy smokey eye o dowolnym kolorze.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)