Masło shea – czy to się je? Kawowe masło shea Organique

maslo shea

Masło shea jest olejem roślinnym wytwarzanym z afrykańskiej rośliny, masłosza. Roślinka ta jest stosowana w kuchni do smażenia i w kosmetyce. Co daje nam masło shea zawarte w kosmetykach?

Co to jest masło shea?

Masło shea jest też nazywane masłem karite lub masłem glam. Jak pozyskuje się ten cenny składnik kosmetyków? Orzechy masłosza suszy się na wolnym powietrzu, a potem rozbija na miazgę. Potem według tajnej receptury wyrabia się masło. Drugim sposobem wytwarzania masła shea jest tłoczenie orzechów masłosza na ciepło. Następnie powstałą substancję rafinuje się krzemianami i odświeża parą wodną; wszystko po to, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu orzechów.

Właściwości masła shea
Karite wykorzystywane jest w kosmetyce na wiele sposobów. Najpowszechniejszym jest używanie go do nawilżania i wygładzania skóry. Masło shea opóźnia procesy starzenia się skóry, regeneruje uszkodzony lub przesuszony naskórek. Posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Kawowe masło shea Organique
Nie dość, że masło shea od Organique nawilża, dodatkowo ujędrnia i wyszczupla. Ważnym składnikiem kosmetyku jest kawa. Poprawia ona ukrwienie, napina skórę oraz bierze udział w rozbijaniu tłuszczu i cellulitu. Masło shea zawiera ponadto: witaminy E, F i A, allantoinę i olejki. Niewielką ilość kosmetyku należy wmasować w skórę zaraz po wyjściu spod prysznica lub zrobieniu peelingu. W linii produktów Organique znajdują się jeszcze kawowy peeling cukrowy do ciała i wyszczuplające serum kofeinowe.

Masło shea DIY
W domu możesz przygotować balsam z masłem karite dla podrażnionej, suchej lub uszkodzonej skóry. Potrzebne ci będą następujące składniki: 25 ml masła shea i 25 ml olejku jojoba lub innego oleju spożywczego. Zacznij od roztopienia obydwu tłuszczy w kąpieli wodnej. Pamiętaj, by nie podgrzewać ich zbyt mocno, ponieważ masło shea traci wtedy swoje właściwości. Roztopione składniki wymieszaj i przelej do pojemnika.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)