W jaki sposób należy myć włosy ze skłonnością do wypadania?

Włosy, które mają skłonność do wypadania lub nadmiernego plątania często wcale nie potrzebują specjalnych, często drogich odżywek. Wystarczy przeważnie zmiana sposobu mycia włosów, aby problem nieco się zmniejszył lub też zniknął zupełnie. Warto zauważyć, iż sposób ten wymaga nieco większej ilości czasu poświęconego na ich umycie, ale warto czasami nieco się poświęcić.

Bardzo ważne jest, aby przed przystąpieniem do mycia włosów, dobrze je rozczesać.

Dzięki temu pozbędziemy się z włosów warstwy kosmetyków, kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Podczas czesania, zostają usunięte także martwe włosy, które wypadają by zrobić miejsce nowym cebulkom. Włosy następnie należy dobrze zmoczyć za pomocą ciepłego strumienia wody. Należy pamiętać aby woda nie była zbyt gorąca, co szkodzi włosom. Następnie możemy lekko zaczesać je do góry i delikatnie zawinąć w ręcznik.

Na rękę wyciskamy odrobinę szamponu np. Saryna Key i rozcieńczamy go odrobiną wody. Nie należy nakładać kosmetyku bezpośrednio na skórę głowy. Niestety takie działanie może uszkodzić włos a na pewno dodatkowo je obciąży, czego chcemy uniknąć zwłaszcza w przypadku włosów ze skłonnością do wypadania.

Skórę głowy podczas mycia należy głaskać okrężnymi ruchami palców. Wykluczone jest szarpanie włosów i szorowanie skóry głowy. Takie działanie dodatkowo osłabia włosy a także sprawia, że włos staje się jeszcze delikatniejszy. Skóra głowy natomiast zwiększa wydzielanie łoju, co może wywołać pojawienie się nadmiernego przetłuszczania się lub łupieżu.

Szampon spłukujemy z włosów przy użyciu letniej wody. Gorąca woda nie jest wskazana podczas mycia włosów każdego rodzaju. Odzywkę do spłukiwania nakładamy na całą długość włosa i pozostawiamy na tyle czasu na ile zaleca zrobić to producent. Następnie spłukujemy ją przy pomocy ciepłej, letniej wody. Osuszamy włosy przy pomocy ręcznika. Nie należy włosów trzeć, pożądane jest lekkie wyciskanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)