Przedłużanie rzęs – wszystko, co powinnaś wiedzieć

przedluzanie rzes

Przedłużanie rzęs pozwala na diametralną zmianę w wyglądzie. Dodaje uroku, seksapilu i pewności siebie. Ale czy syntetyczne rzęsy mogą dorównać naturalnym? Sprawdź, jak wygląda przedłużanie rzęs, jakie są metody przedłużania i rodzaje rzęs.

Przedłużanie rzęs – co to takiego?

Przedłużanie rzęs polega na doklejeniu do rzęs naturalnych pojedynczych sztucznych włosków; używa się również kępek lub pasków. Do doczepiania rzęs służy specjalny klej, a włoski mocuje się za pomocą pęsety w odległości około 1 mm od powieki. Na przedłużanie rzęs warto poświęcić cały dzień. Zabieg trwa kilka godzin; kosmetyczka powinna zapewnić klientce odpowiednią atmosferę, a sobie dogodne warunki pracy. Kilka dni po zabiegu i każdym uzupełnieniu sztucznych rzęs nie powinno się korzystać z basenu lub sauny, mocno trzeć oka (również podczas demakijażu), stosować wodoodpornych tuszy.

Przedłużanie rzęs kojarzy się nam wyłącznie z doklejeniem syntetycznych rzęs i ciągłymi wizytami w salonie kosmetycznym. Istnieją jednak inne metody wydłużenia i pogrubienia rzęs. Chodzi tu o zastosowanie odżywki do rzęs, np. Nanolash. Kosmetyk zapewnia zwiększenie objętości rzęs, ich wzrost i wzmocnienie. Dzięki naturalnym składnikom odżywkę mogą używać alergicy i osoby o wrażliwych oczach. Dłuższe i gęściejsze rzęsy widoczne będą po około miesiącu kuracji z odżywką.

Przedłużanie rzęs – metody
Najpopularniejszymi sposobami są: przedłużanie rzęs 1:1, 2:1 oraz 3:1. Pierwsza z nich, przedłużanie rzęs 1:1, jest metodą najczęściej wybieraną przez klientki. Polega ona na wyodrębnieniu pojedynczej rzęsy naturalnej i doklejeniu do niej rzęsy sztucznej. Jest to praca żmudna, a kosmetyczka wykazać się musi dużymi zdolnościami, cierpliwością i delikatnością. Przedłużanie rzęs metodą 2:1 daje efekt gęstszych rzęs. Do jednej rzęsy doczepia się aż dwie rzęsy zrobione z futra norek – są one lżejsze i nie obciążają oczu. Z kolei metoda 3:1 to doklejenie trzech rzęs do jednej naturalnej.

Przedłużanie rzęs – rodzaje rzęs syntetycznych
W internetowych sklepach lub drogeriach zakupić można rzęsy na pasku lub w kępkach. Stosując takie materiały, przedłużanie rzęs można wykonać samodzielnie w domu. W zestawie powinny się znaleźć jeszcze klej i pęsetka. Rzęsy na pasku wykonane są ze sztucznych włosków. Ich umocowanie jest bardzo szybkie i, jeśli jest zrobione poprawnie, daje efekt pełniejszych rzęs. Nadają się na każdą okazję. Trwałość rzęs na pasku to tylko jeden dzień; jednak można wykorzystać je kilkukrotnie. Przedłużanie rzęs w taki sposób nie jest skomplikowane; jednak efekt utrzymuje się zaledwie 24 godziny.

Kępki to kolejny rodzaj syntetycznych rzęs. Pogrupowane są w 10 do 20 sztuk. Przykleja się je do powieki przy pomocy pęsety. Końcówkę takiej kępki należy zanurzyć w kleju na kilka sekund, umieścić na powiece i docisnąć. Przedłużanie rzęs tą metodą polecane jest osobom, których czeka ważna uroczystość, wesele lub impreza. Kępki rzęs utrzymują się na powiekach do około dwóch tygodni. Można przykleić też pojedyncze rzęsy opisaną wcześniej metodą 1:1.

Przedłużanie rzęs – podsumowanie
Przedłużanie rzęs przeznaczone jest dla kobiet, które mają krótkie i cienkie rzęsy lub wybierają się na imprezę okolicznościową. Zabieg taki powinna przeprowadzić doświadczona kosmetyczka w specjalnie przygotowanym gabinecie zabiegowym. Metody 1:1, 2:1 albo 3:1 są najbardziej popularnymi wśród klientek. Przedłużanie rzęs i uzupełnianie ich trwa dość długo. Cena zabiegu uzależniona jest od liczby doklejonych rzęs i ich rodzaju (pojedyncze, kępki lub paski). Pamiętać trzeba, że przedłużanie rzęs nie jest polecane wszystkim osobom. Zabiegowi nie mogą poddać się alergicy, osoby z infekcjami oka lub skóry (uczulenie na składniki kleju lub materiał, z którego wykonane są rzęsy; zapalenie spojówki, plastyka oka).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

25 komentarzy

 1. ania
 2. urszula. w
 3. emmanuelsia
 4. ewelajna
 5. kasia78
 6. Trufel
 7. Precelek
 8. Pamik
 9. Gienka od Zenka
 10. Flee
 11. Jeja
 12. Frapik
 13. Sroczka
 14. Hychol
 15. Krościol
 16. Julita
 17. Ajko45
 18. Komarek
 19. Jaga
 20. Tuti
 21. Basiulka
 22. Suzi
 23. Czarny Kot
 24. Yuta
 25. Aniołeczek