Wszystkie kobiety chcą wyglądać pięknie. Co wtedy robią? Kupują nowe ubrania, zmieniają fryzurę, idą do kosmetyczki i… wydłużają rzęsy. Dlaczego? Czy wydłużone rzęsy ułatwiają życie? I tak, i nie. Jest kilka zalet przeprowadzenia takiego zabiegu; jednak są także i wady. Przeczytaj o plusach i minusach wydłużania rzęs i zdecyduj, czy na pewno chcesz wyglądać pięknie, czy może po prostu naturalnie.
Jak wygląda wydłużanie rzęs?
Zanim o zaletach i wadach, sprawdźmy, jak wygląda sam zabieg wydłużania rzęs. Kosmetyczka rozdziela specjalną nakładką rzęsy z powieki górnej od rzęs z powieki dolnej. Pęsetą oddziela jedną rzęsę naturalną i do niej przykleja włosek sztuczny. Do przyczepiania kosmetyczka używa czarnego kleju, który po wyschnięciu staje się przezroczysty. Wydłużanie rzęs trwa do trzech godzin. Do kosztów należy wliczyć kilka wizyt uzupełniających. Po zabiegu nie wolno: trzeć oczu, brać gorących kąpieli, korzystać z sauny i basenu, spać na boku lub na brzuchu, używać tłustych produktów kosmetycznych bezpośrednio na rzęsy.
Wydłużanie rzęs – zalety.
Do zalet wydłużania rzęs zaliczyć można: ładny wygląd, oszczędność czasu i wygodę. Wydłużone rzęsy utrzymują się nawet przez kilka miesięcy (oczywiście jeśli zabieg wykonany jest poprawnie). Kosmetyczka przed zabiegiem powinna dopasować długość, grubość i podkręcenie sztucznych włosków. Jeżeli zrobi to właściwie, możemy cieszyć się ładnym wyglądem przez długi czas. Jednak gdyby nie wizyty uzupełniające, rzęsy nie byłyby takie piękne; pojawiłyby się przerzedzenia i asymetria jednego oka w stosunku do drugiego, a nawet części powiek. Mając wydłużone rzęsy, oszczędzamy czas na poranny makijaż. Doklejonych rzęs, zwłaszcza tych z futra norek, nie trzeba malować – są naturalnie czarne. Poza tym syntetyczne rzęsy wyglądają na lekkie i dokładnie rozczesane, podczas gdy rzęsy wytuszowane mogą być posklejane i oblepione czarnymi grudkami. Wydłużone rzęsy to również wygoda noszenia. Sztuczne włoski są delikatne i elastyczne; mają naturalny odcień.
Wydłużanie rzęs – wady.
Minusów wydłużania rzęs jest o wiele więcej. A należą do nich między innymi: wypadanie rzęs syntetycznych wraz z naturalnymi, koszt, regularne uzupełnianie, materiał, z którego wykonane są doklejane rzęsy, odkształcanie się syntetycznych rzęs, alergia oraz choroby oczu i skóry wokół nich, osłabienie naturalnych rzęs, zakaz używania kosmetyków wodoodpornych i płynów dwufazowych. Żywotność rzęsy wynosi od 100 do 150 dni. Po tym czasie rzęsa wypada, aby zrobić miejsce nowej. Wraz z naturalną rzęsą wypada rzęsa syntetyczna. Powstaje mała szpara, która szpeci naszą powiekę. Z tego powodu salony kosmetyczne oferują uzupełnianie rzęs. Za zabieg wydłużania rzęs i uzupełnianie naliczają sobie bardzo wysokie kwoty. Dodajmy jeszcze do tego kilka godzin spędzonych na leżance u kosmetyczki… Sztuczne rzęsy wykonane są z futra norek syberyjskich, włókien syntetycznych lub jedwabno – poliestrowych. Mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób, które posiadają wrażliwą skórę lub aparat wzrokowy. Podobne podrażnienia może spowodować klej służący do doczepiania rzęs. Po jakimś czasie wydłużone rzęsy mogą odkształcać się (opadać, zmieniać kształt, tracić elastyczność). Nagle atrakcyjny wygląd znika, a nasze oczy wydają się smutne i optycznie mniejsze. Do przeciwwskazań zalicza się choroby alergiczne, dermatologiczne i okulistyczne. Kobiety, które poddały się operacjom plastycznym, mają osłabione rzęsy, zapalenie spojówki, wrażliwą skórę wokół oczu nie będą mogły wydłużyć sobie rzęs. Podczas zabiegu naturalne rzęsy zostają obciążone klejem i sztucznymi włoskami. Kondycja rzęs pogarsza się, stają się podatne na wypadanie i uszkodzenia. Decydując się na wydłużanie rzęs, musimy przestrzegać pewnych zasad. Niektóre z nich były wymienione wcześniej. Pozostałe to: zakaz stosowania kosmetyków o gęstej i oleistej konsystencji, produktów wodoodpornych i płynów dwufazowych (mogą rozpuszczać klej).
Wydłużanie rzęs vs inne metody.
Czy wydłużanie rzęs to jedyny sposób, żeby wyglądać ładnie i zachwycająco? Okazuje się, że nie. Jest wiele innych metod, dzięki którym osiągnąć można długie i gęste rzęsy. Należy do nich między innymi stosowanie odżywki do rzęs Nanolash. Taki kosmetyk wzmacnia, regeneruje i stymuluje wzrost nowych włosków. Wydłuża, pogrubia i przyciemnia rzęsy. Pierwsze efekty pojawiają się już po kilku tygodniach od pierwszej aplikacji (rezultaty utrzymują się cały czas). Kolejną zaletą odżywki do rzęs Nanolash jest naturalny skład, ochrona delikatnej skóry powiek i brak ryzyka wystąpienia podrażnień. Jeśli chcemy wydłużyć rzęsy, możemy spróbować kuracji olejkami. Preparaty te odżywiają, regenerują, nawilżą i nabłyszczają, niestety nie wydłużają rzęs. Umiejętne posługiwanie się maskarą również sprawia wrażenie wydłużonych rzęs. Trzeba jednak kupić dobry tusz i poznać takie techniki malowania rzęs, jakich używają profesjonalne wizażystki.