Mapa twarzy – droga do piękna

Czy wiedziałaś, że zmiany skórne, alergie i trądzik świadczą nie tylko o chorobach cery? Mogą nam dużo powiedzieć o kondycji całego organizmu. Jak to możliwe? Sporządź mapę swojej twarzy.

Twoja twarz prawdę ci powie.

Odczytywanie chorób z twarzy było popularne w Chinach. Dziś stało się to elementem medycyny naturalnej. Na czym polega czytanie mapy twarzy? Kiedy na naszej skórze pojawiają się zaskórniki, pryszcze, cienie lub przebarwienia, możemy utożsamiać je z dolegliwościami organizmu; oznacza to, że praca organów wewnętrznych jest wolniejsza lub nieodpowiednia. Jak zatem posługiwać się legendą z mapy twarzy? Poszczególne części twarzy odpowiadają konkretnym organom wewnętrznym, a choroby skórne – chorobom organizmu.

Czoło. Jeżeli twoje czoło pokryte jest trądzikiem lub plamkami, oznacza to, że mogą doskwierać ci problemy trawienne. Ich skutkiem jest spożywanie wysoko przetworzonych produktów lub dużej ilości cukrów. Przyczynami żołądkowych rewelacji są również stres i bezsenność.
Skronie. Zmiany skórne na skroniach świadczą o kłopotach z nerkami albo systemem limfatycznym. Dolegliwości takie wskazują też na wysoki poziom toksyn w organizmie i problemy z właściwym detoksem.
Miejsce pomiędzy brwiami. Krostki lub przebarwienia, które tam się pojawiają, powinny uświadomić nas, że nasza wątroba nie jest w najlepszym stanie. Wiązać się to może z dużą ilością toksyn, nieodpowiednią dietą, przyjmowaniem leków lub spożywanie alkoholu.
Nos. Ta część twarzy powiązana jest z sercem. Najczęściej pojawiają się na nim zaskórniki. Jednak jeśli zmiany skórne są poważniejsze, powinnaś zbadać ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i ustabilizować poziom witamin z grupy B.
Policzki. Zmiany skórne na policzkach sugerują kłopoty z wątrobą i żołądkiem. Mogą świadczyć również o złej diecie, alergiach i nietolerancji pokarmowej.
Okolice ust. Zajady, zaskórniki lub inne dolegliwości w okolicach ust wskazują na problemy z żołądkiem. Powinnaś uregulować pracę jelit, żeby pozbyć się zaparć.
Broda i żuchwa. Krostki, które się tam pojawiają, oznaczają wysoki poziom toksyn, złą pracę nerek lub niewłaściwy poziom hormonów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)