Lifting biomimetyczny – sposób na gładką skórę

lifting_biomimetyczny

Zmarszczki mimiczne prędzej czy później pojawią się na twarzy każdej kobiety. Jak temu zaradzić? Poddaj się liftingowi biomimetycznemu.

Co to jest lifting biomimetyczny?

Lifting biomimetyczny jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej; inna nazwa to hydrolifting. Wykonywany jest przy użyciu specjalnych igieł techniką jednego wkłucia (one point). Pod skórę wprowadzany jest kwas hialuronowy; zabieg jest prawie bezbolesny, a sposób jego wykonania niweluje ryzyko wystąpienia krwiaków. Zamiast kwasu hialuronowego pod skórę można wprowadzić oligopeptydy, które poprawiają napięcie skóry i poziom jej nawilżenia. Jakie są korzyści z liftingu biomimetycznego? Zabieg poprawia owal twarzy, wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, rozjaśnia przebarwienia oraz zapewnia głębokie nawilżenie.

Jak postępować przed i po zabiegu?
Tydzień przed liftingiem należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwbólowych, żeby zmniejszyć ryzyko powstania siniaków w miejscach nakłuć. Miejsca, które będą poddawane zabiegowi, można nacierać preparatami z witaminą K. Jeżeli pacjent silnie reaguje na ból, można zastosować specjalny krem znieczulający (na około 40 minut przed zabiegiem). Tuż przed liftingiem należy zmyć makijaż i dokładnie oczyścić twarz.
Po zabiegu nie wolno wykonywać makijażu i masaży, stosować kremów przeciwzmarszczkowych, pic alkoholu, korzystać z sauny i solarium, palić papierosów oraz używać szorstkich ręczników. Zaleca się przyjmowanie dużej ilości płynów, by dodatkowo nawodnić skórę i przyspieszyć działanie kwasu hialuronowego.

Przeciwwskazaniami do wykonania liftingu biomimetycznego są:

  • alergie,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • stany zapalne skóry, cukrzyca,
  • choroby nowotworowe.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)