W jaki sposób pozbyć się wągrów i zakórników z twarzy?

Niestety, każdy z nas wie jak wyglądają wągry. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu czym w rzeczywistości są te czarne kropki, najczęściej znajdujące się w okolicach naszej brody lub nosa. Czarne punkty, nie stanowi nic innego jak otwarty i rozszerzony por skórny, który został zapchany nieczystościami takimi jak łój, resztki makijażu oraz inne.

Nie da się ukryć, iż wągry nie wyglądają zbyt efektownie, i nie do końca da się je przykryć przy pomocy lekkiego makijażu.

Na szczęście jednak, są sposoby aby się ich pozbyć w sposób wcale nie tak trudny.

Zdarzają się osoby, posiadające skórę szczególnie narażoną na powstawanie wągrów. Czasami jest to uwarunkowane genetycznie ale najczęściej ma to podłoże związane z trybem życia, sposobem odżywiania się i innymi czynnikami. Niezależnie od tego, istnieją pewne sytuacje w których najlepszym wyjściem walce z zaskórnikami będzie przede wszystkim wizyta u kosmetyczki.

Duża ilość wągrów jest niezwykle trudna do usunięcia i nie warto robić tego samemu. Jeśli jednak, wągry pojawiają się na naszej twarzy tylko okresowo i nigdy nie jest ich zbyt wiele, warto wypróbować kilka sprawdzonych metod na usuwanie ich.

Od pewnego czasu na rynku kosmetycznym, pojawiły się specjalne plastry, które należy tyko nakleić na noc i pozostawić przez określoną na opakowaniu liczbę minut. Następnie plaster ściągamy i powinniśmy zastać oczyszczoną skórę.

Jeśli sytuacja jest awaryjna a my nie mamy w tym momencie pod ręką żadnego plasterka do usuwania wągrów, możemy zrobić to sami. Bardzo ważne jest aby odpowiednio wcześniej zrobić sobie pilling całej twarzy ze szczególnym skupieniem się na miejscach z największą liczbą wągrów. Następnie należy odkazić całą skórę twarzy oraz rąk, i przystąpi ć do ich usuwania. Czynność nie jest przyjemna, ale z pewnością jest ona konieczna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)