Przygotowywanie henny do brwi

Perfekcyjny makijaż wymaga wiele czasu oraz uwagi. Jak często się mawia, diabeł tkwi przede wszystkim w szczegółach, bardzo ważne jest więc, aby poświęcić nieco uwagi oraz czasu nawet z pozoru małym elementom. Takim właśnie elementem są brwi. Dobrze wykonany makijaż wiąże się z koniecznością takiego doboru kosmetyków aby sprawiał on wrażenie jak najbardziej naturalnego.

Wiele pań popełnia błąd, polegający na pozostawieniu brwi bez makijażu.

Tyczy się to przede wszystkim pań, farbujących włosy na ciemniejszy kolor a pozostawiających brwi w kolorze niezmienionym. Całość, z pewnością nie będzie wyglądać estetycznie a tym bardziej również naturalnie.

Aby zapobiec efektom tego typu, warto kierować się zgodnie z kilkoma zasadami. Czynność jaką jest farbowanie brwi, można wykonać samodzielnie w domu lub też w wybranym salonie kosmetycznym. Jeśli jednak nie mamy w tym zakresie żadnego doświadczenia, pierwszy zabieg farbowania włosów, powinniśmy wykonać w dobrym salonie kosmetycznym, dzięki czemu, będziemy wiedzieć w jaki sposób robić to w przyszłości.

Bardzo ważny jest przede wszystkim odpowiedni wybór koloru henny. Być może, wydaje się to być mało ważne, ale niewłaściwie wybrany kolor, może naprawdę zmienić wygląd twarzy. Na czarny kolor henny, mogą sobie pozwolić tylko kobiety o ciemnych włosach. Szatynki, powinny mimo wszystko wybrać, nieco jaśniejszy odcień taki jak brąz.

Przed przystąpieniem do zabieg farbowania włosów należy pozbyć się całego makijażu który pozostał na twarzy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której włosy zostaną zafarbowane w sposób nierównomierny. Hennę należy przygotować w sposób zalecony przez producenta, na kilka minut przed zabiegiem. W tym czasie, skórę na twarzy należy pokryć tłustym kremem lub wazeliną, aby zabezpieczyć ją przed zabrudzeniem barwnikiem.

Pod czas farbowania brwi, nie można pod żadnym pozorem zmieniać kształtu brwi czy też farbować włosy znajdujące się poza ich wyznaczoną linią. Jeśli nie dostosujemy się do tych zasad, możemy spotkać się z sytuacją gdzie kształt brwi będzie się od siebie różnił.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)