Zobacz jak zrobić peeling cukrowy

Każda zadbana kobieta stara się by jej ciało było nie tylko jędrne ale także gładkie. Aby osiągnąć ten efekt, konieczne jest odpowiednie zadbanie o skórę całego swojego ciała. Aby skóra zawsze była gładka i miękka w dotyku, niezbędne jest wykonywanie co najmniej raz w tygodniu dokładnego peelingu całego ciała. Peeling ciała polega na pozbyciu się martwego naskórka, co przyspiesza wymianę naskórka na nowy.

Samodzielne przygotowanie peelingu nie jest trudne, większość kobiet wykonuje go samodzielnie.

Oczywiście można również poddać się temu zabiegowi, w salonie kosmetycznym, co nie zmieni jednak faktu, że zabieg ten jest bardzo kosztowny a efekty jego wykonania niczym się nie różnią od tych efektów jakie podczas zabiegu wykonanego w domu.

Do tego celu można kupić wiele wszelkiego rodzaju gotowych peelingów dostępnych w drogeriach oraz sklepach z kosmetykami. Jeśli jednak kupne peelingi często powodują u Ciebie podrażnienie skóry, możesz także wykonać w domu peeling cukrowy. Nie będzie on zawierał żadnych składników sztucznych, co na pewno nie spowoduje żadnych podrażnień skóry. DO tego celu potrzebny ci będzie tylko cukier, oliwka oraz wybrany przez nas olejek eteryczny. Jeśli jednak nie zależy nam na tym by nasz peeling miał zapach, może być on zupełnie niewyczuwalny jeśli nie dodamy do niego olejków.

Kupując cukier, warto wybrać taki, który będzie posiadał jak największe kryształki. Świetnie w tej kwestii sprawdza się cukier brązowy.

Peeling warto wykonać w słoiczku, dzięki czemu będziemy mogli go przechować i wykorzystać ponownie. Słoik napełniamy cukrem mniej więcej do ¼ wysokości. Do słoika należy następnie dodać odrobinę oliwki dla dzieci. Nie należy dodawać jej zbyt wiele, gdyż wówczas oliwka zmiesza się zbyt mocno z cukrem i rozdrobni go. Oliwkę należy delikatnie wymieszać z cukrem.

Następnie do mieszanki cukru oraz oliwki, dodajemy odrobinę wybranego przez nas olejku. Nie może być go zbyt wiele, gdyż zapach będzie zbyt drażniący. Do tego celu można również wykorzystać odrobinę skórek z cytryny czy też innych składników naturalnych wydzielających intensywny zapach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)