Triki makijażystów

Większość kobiet ceni sobie możliwość wykonywania makijażu. Dzięki niemu, wiedzą, że mają możliwość ukrycia mankamentów urody, z jednoczesnym uwydatnieniem jej zalet. Aby przekonać się, jak wiele potrafi zmienić dobrze wykonany makijaż, wystarczy tylko przyjrzeć się zdjęciom gwiazd wykonanym bez makijażu oraz z nim. Różnica jest znaczna, a by efekt był jeszcze lepszy, zawodowi wizażyści wykorzystują liczne triki, dzięki którym efekt jest oszałamiający. Ty jednak nie musisz zatrudniać specjalisty aby móc wykonać perfekcyjny makijaż. Wystarczy tylko zapoznać się z kilkoma trikami wykorzystywanymi przez wizażystów.

W perfekcyjnym makijażu, bardzo ważne jest nie tylko dobre wykonanie makijażu, ale przede wszystkim jego utrwalenie.

Dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się nim przez cały dzień. Ogólnie zasada jest taka, że w pierwszej kolejności należy wykonać makijaż kosmetykami płynnymi lub też o konsystencji kremowej. Na koniec natomiast utrwalamy całość kosmetykami w pudrze. DO tego celu nadaje się doskonale puder transparentny, który nie posiada barwników, ale utrwala go.

Aby wykonanie makijażu nie zajmowało nam zbyt wiele czasu, warto zacząć jego wykonywanie od nałożenia kremu a następnie zrobienia makijażu oczu. Dzięki temu, jeśli konieczne będzie wykonanie poprawek, nie będziemy musieli zmywać z twarzy również podkładu. Podkład możemy więc nałożyć dopiero kiedy makijaż oczu zostanie wykonany. Należy jednak pamiętać aby przed wykonaniem makijażu oczu nałożyć na powiekę odrobinę bazy pod cienie lub podkładu.

Wiele kobiet nie tylko w wieku średnim, narzeka na problem opadającej powieki. Aby móc modelować oko przy pomocy cieni do powiek, wystarczy tylko odpowiednio nakładać cienie. Tuż przy linii rzęs, należy nałożyć ciemniejszy cień, stopniowo go rozcierając jaśniejszym odcieniem, ku górze. Dzięki temu trikowi, oczy wydają się być większe i bardziej otwarte. Powieka opadająca natomiast, przestanie być widoczna.

Od jakiegoś czasu, bardzo modne stały się kreski na powiece. Mogą być one grube lub też zupełnie cienkie. Wszystko zależy od kształtu naszego oka oraz naszych preferencji. Jeśli jednak dopiero zaczynamy przygodę z wykonywaniem kreski na powiece, warto do tego celu wybrać najłatwiejszy w obsłudze, eyeliner w markerze. Nie pozostawia on śladów, a wykonanie kreski przy jego pomocy jest bardzo łatwe. Eyeliner w płynie nadaje się bardziej dla osób mających już pewną wprawę oraz.. odrobinę wolnego czasu. Niestety, po wykonaniu kreski przy pomocy tego kosmetyku w płynie, należy odczekać chwilkę aby dobrze on przysechł i nie odbił się na nad powieką.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)