10 trików pomocnych podczas wykonywania fryzury

Wiele kobiet narzeka, iż z ich włosami nie da się niczego zrobić. Rzeczywiście istnieją rodzaje włosów, które w pewnym stopniu są trudne do ułożenia. Najczęściej powodem takiego stanu rzecz jest fakt, że włosy które są skłonne do przesuszeń, stają się również sztywne co z pewnością utrudnia ich ułożenie. Nie oznacza to jednak, iż nie jest to możliwe. Wystarczy tylko skorzystać z kilku porad, dzięki którym możemy nawet w domu, wyczarować wspaniałą fryzurę.

Z kobietami już tak jest, że gdy ,mają one włosy proste, marzą wówczas o kręconych, gdy jednak natura obdarzy je włosami kręconymi, chcą mieć za wszelką cenę proste. Na szczęście dzisiejsze nowości kosmetyczne a także mnóstwo urządzeń ułatwiających pielęgnację włosa, pozwalają na zmianę swojej fryzury, nawet kilka razy dziennie. Aby nasze loki były jednak trwałe, warto jest, niezależnie od tego czy do ich kręcenia używamy lokówki czy też papilotów, należy zawsze nawijać pasm włosa jedynie do połowy długości.

Loki czy tez proste włosy to nie wszystko.

Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja włosa a także zadbanie o wszystkie urządzenia oraz przyrządy, które stosuje się do wykonywania fryzury. Wiele kobiet o tym zapomina, ale dokładnego mycia, przynajmniej raz w tygodniu wymaga przede wszystkim szczotka do włosów. Podczas czesania naszych włosów, na szczotkę trafiają nie tylko włosy ale także elementy naskórka czy też łoju. Szczotkę należy dokładnie wypłukać a wcześniej umyć w wodzie z mydłem. Czynność tę należy przeprowadzić minimum raz w miesiącu. Jest to niezbędne dla zachowania prawidłowej higieny skóry głowy oraz włosów.

Wiele kobiet nie zwraca szczególnej uwagi na rodzaj szczotki jakiego używają. Okazuje się jednak, iż fakt ten ma pewne znacznie ponieważ, prawdą jest że poszczególne szczotki, przeznaczone są dla konkretnych rodzajów włosa. Dzięki temu łatwiej będzie nam ujarzmić włosy i nadać im pożądany przez nas kształt.

Bardzo wiele kobiet narzeka na kłopoty z utrwaleniem fryzury. Oczywiście można do tego celu wykorzystać lakier do włosów, jeśli jednak nie mamy go pod ręką, z powodzeniem można do tego celu wykorzystać suszarkę z zimnym powietrzem, które utrwali nasze loki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)