Makijaż w stylu Twiggy Lawson

Hitem tej jesieni jest makijaż w stylu Twiggy Lawson. Duże oczy i mocno wytuszowane rzęsy to znak rozpoznawczy tej angielskiej modelki, aktorki i piosenkarki.

Kim była Twiggy Lawson?

Naprawdę nazywała się Lesley Hornby. Uchodziła za najlepszą i najsłynniejszą modelkę i ikonę lat 60-tych. Przyczyniła się do rozpowszechnienia nowego ideału kobiecego piękna: duże oczy, regularne rysy twarzy i dziecięca sylwetka. Karierę rozpoczęła już w wieku 16 lat. Jako pierwsza użyczyła swojego wizerunku do stworzenia lalki Barbie.

Makijaż w stylu Twiggy – jak zrobić?
Najwięksi projektanci, między innymi Gucci, czy Yves Saint Laurent, postawili na makijaż w stylu Twiggy Lawson. Jak wykonać taki makijaż? To bardzo proste. Wystarczy parę trików, żeby poczuć się jak legendarna Twiggy lub modelka z wybiegu.
Elementami charakterystycznymi makijażu w stylu Twiggy są mocno wytuszowane rzęsy, zwłaszcza na dolnej powiece, wyrazista, czarna kreska na górnej powiece, gładka cera (pokryta jasnym podkładem) i usta w naturalnym kolorze. Taki wygląd pasował do ówczesnego stylu zwanego pop-artem (kontrast bieli i czerni).
Makijaż oczu zacznij od położenia bazy. Kiedy kosmetyk wchłonie się, połóż jeden jasny, matowy lub perłowy cień na całą powierzchnię powieki górnej, zarówno na jej ruchomą, jak i nieruchomą część. Tym samym cieniem pomaluj wewnętrzny kącik oka. Załamanie powieki zaakcentuj czarną kredką. Taką samą kreskę zrób na linii rzęs górnej powieki; zacznij od wewnętrznego kącika oka, a zakończ na przeciwległym krańcu powieki. Nie przeciągaj kreski poza ruchomą powiekę – jest to tylko cecha charakterystyczna współczesnego makijażu. Następnie doklej sztuczne rzęsy do górnej powieki. Między rzęsami na dolnej powiece dorysuj czarną kredką lub eyelinerem pionowe albo ukośne kreski lub wąskie trójkąciki, które będą imitowały nowe rzęsy. Doklejone rzęsy i te na dolnej powiece mocno wytuszuj. Sprawi to, że będą miały wyrazisty, nieco ciężki i przerysowany wygląd. Kreskę w załamaniu powieki możesz delikatnie rozetrzeć tak, by połączyła się z cieniem do powiek. Zamiast dorysowywania na dolnej powiece rzęs, użyć możesz czarnych dżetów w kształcie trójkącików lub paseczków. Po prostu przyklej je. Zaznacz kształt brwi specjalną kredką, a obszar między powstałymi w ten sposób liniami pomaluj cieniami do brwi lub użytą wcześniej kredką.
Twój makijaż w stylu Twiggy Lawson jest już gotowy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)