Jak mieć piękne włosy, cerę i paznokcie? Czy olejek rycynowy pomoże?

Olejek rycynowy jest znany już od wielu lat. Korzystały z niego nasze mamy i babcie. Nie bez powodu. Jest to produkt roślinny, który potrafi zdziałać wiele dobrego w kwestii naszego wyglądu.

Olejek świetnie się sprawdza w pielęgnacji włosów, zwłaszcza tych z tendencją do przesuszonych końcówek.

Wystarczy nałożyć kilka kropli na pasma, pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać, aby poprawić kondycję naszych kosmyków. Ważne jest, aby po tym zabiegu umyć dokładnie włosy. Taką czynność możemy wykonywać dwa razy w tygodniu.
Kolejnym zastosowaniem rycyny jest jej działanie rozjaśniające. Sprawdzi się to przy problemach skórnych np. różnego rodzaju przebarwieniach. Wystarczy w problematyczne miejsca wetrzeć olejek i pozwolić mu się wchłonąć.
Produkt świetnie się sprawdzi w zapobieganiu zmarszczkom. Głęboko się wchłonie w skórę, nawilży i uelastyczni naszą cerę. Nie zostawiajmy go jednak na cały dzień, ponieważ jego tłusta konsystencja może nie wyglądać korzystnie pod makijażem.

Olejek działa równie dobrze na rzęsy i brwi. Wzmacnia je i sprawia, że stają się dłuższe i gęstsze. Produkt należy aplikować w podobny sposób jak maskarę. Przydatna może się okazać stara szczoteczka od tuszu, którą najlepiej nałożymy specyfik na nasze brwi i rzęsy.

A jak olejek rycynowy wpływa na paznokcie? Spowoduje on, że nasze paznokcie będą mocniejsze i mniej łamliwe. Ale dużo bardziej przydatny będzie przy pielęgnacji skórek. Olejek zmiękczy je, dzięki czemu ich wycinanie będzie łatwiejsze. Równie korzystnie wpłynie używanie produktu na nasze dłonie. Zadowoli on zwłaszcza posiadaczki suchych i popękanych dłoni. Wystarczy wsmarować niewielką ilość olejku w ręce, aby je odpowiedni nawilżyć. Czynność najlepiej wykonywać przed snem.

Warto w swojej toaletce zaopatrzyć się w tak wszechstronnie działający produkt. Nasza skóra i włosy na pewno się nam odwdzięczą za używanie olejku rycynowego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)