Jak wybrać idealne perfumy dla siebie?

Planujesz zakupić dla siebie jakieś perfumy? Niestety nie wiesz jaki rodzaj perfumy wybrać i nie masz zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie? Nic się nie martw. Z pewnością uda Ci się wybrać coś idealnego dla siebie, dzięki naszym poradom.

Zapachów perfum jest chyba tyle co ludzi na ziemi.

Mimo to, wszystkie te zapachy podzielić można na kilka kategorii. Wśród kobiet zwłaszcza młodych, najbardziej popularne są zapachy kwiatowe.

Najczęściej znajdziemy w nich ekstrakty z kwiatu peonii czy też róży. Do najbardziej znanych zapachów tego rodzaju należy Flowerbomb projektu Wiktora Rolfa. Zapachy tego typu idealnie nadają się na lato.

Drugi rodzaju perfum, równie popularny to perfumy orientalne. Cieszą się one znacznie większą popularnością pośród osób w wieku dojrzałym. Idealnie sprawdzają się jako perfumy na wieczór. Wśród zapachów tego rodzaju, królują ekstrakty z cynamonu czy też drzewa sandałowego.

Ostatnim rodzajem zapachów to aromaty szyprowe. Z pewnością przypadną one do gustu wszystkim tym osobą, które cenią sobie świeże perfumy. Dominują w nich aromaty cytrusów, świeżo skoszonej trawy oraz wszelkie inne kojarzone z zielenią oraz świeżością.

Każdy zapach buduje kilka jego warstw wraz z aromatami. Jedne z nich wyczuwalne są od razu po ich rozpyleniu na skórze, inne dopiero po upływie pewnego czasu. Owe warstwy zapachów, nazywamy nutami zapachowymi. Jeśli planujemy zakup perfum, warto jest spryskać się nimi, a kupić je dopiero dnia następnego. Pierwsza nuta zapachu bowiem może zupełnie różnić się od tego, który otrzymamy już po kilku minutach.

Najczęściej mamy do czynienia z trzema nutami zapachowymi. Pierwsza nuta jest najbardziej ulotna. Znika zwykle już po kilku minutach ustępując miejsce drugiej nucie. Dopiero po około 20-30 minutach poczujemy trzecią nutkę zapachową, stanowiącą bazę perfumy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)