DIY: musujące kule do kąpieli

musujace_kule_do_kapieli

Lubisz długą kąpiel, aromatyczne olejki lub zapachowe świece, które można postawić przy wannie? A próbowałaś już musujących kul do kąpieli? Nie musisz ich kupować. Zrób je sama!

Jak „działają” kule musujące?

Cały sekret musujących kul do kąpieli tkwi w połączeniu kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej w odpowiednich proporcjach. Pod wpływem ciepłej wody kule uwalniają zawarte w nich składniki, musując i lekko burząc wodę, nadając jej przyjemny aromat i kolor. Skóra jest nawilżona i ładnie pachnie. Jest to prosty sposób na relaksującą kąpiel, zwłaszcza że kule musujące możesz przygotować sama w domu. Możesz dodać do nich swoje ulubione olejki eteryczne lub inne dodatki.

Jakie składniki wybrać, by przygotować musujące kule do kąpieli?
Głównymi składnikami są jedna szklanka sody i pół szklanki kwasu cytrynowego. Dodatkowo dodać możesz pół szklanki skrobi kukurydzianej, by kula unosiła się na wodzie. Dodatki do musujących kul wybierz według własnych upodobań. Wśród nich są: pół szklanki soli (np. z Morza Martwego), jedna łyżeczka olejków eterycznych, cztery łyżeczki olejów roślinnych lub stopionego masła, dwie łyżki suszu kwiatowego, dwie łyżki glinek, alg mikronizowanych i mleka w proszku oraz jedna lub dwie krople barwnika. Poza tym potrzebne ci będzie 10 ml hydrolatu oczarowego w butelce z atomizerem. Spryskasz nim wyżej wymienione składniki. Zamiast hydrolatu możesz użyć wodę lub spirytus. Oczywiście najważniejsze są foremki, w których umieścisz kule musujące. Foremki nie muszą być okrągłe; kule w innych kształtach, będą wyglądały zabawnie, pływając sobie po wodzie.

Jak zrobić musujące kule do kąpieli?
Wszystkie sypkie składniki przesiej przez sitko i dokładnie wymieszaj ze sobą. Następnie dodaj oleje i olejki eteryczne; ciągle mieszaj. Spryskaj wodą, spirytusem lub hydrolatem oczarowym. Zwilżaj masę do momentu, w którym stanie się bardziej plastyczna. Potem przełóż masę do foremek. W ciągu kilku minut powinna zastygnąć. Po pływie tego czasu wyjmij kule z foremek i ponownie spryskaj wodą, by bardziej je utrwalić. Musujące kule do kąpieli trzymaj w suchym miejscu.

Gdzie kupić musujące kule do kąpieli

Ciekawy wybór kul znajdziesz tutaj – Zobacz produkty

Nie pozostało ci nic innego jak wypróbować musujące kule do kąpieli.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)