Czy warto zrobić makijaż permanentny? Odpowiadamy!

Nie lubisz codziennego malowania się? Męczy cię ciągłe wybieranie odpowiedniego tuszu do rzęs, kredki do brwi czy pomadki? Jest na to rada. Zainwestuj w makijaż permanentny.

Taki rodzaj make-upu jest wyjątkowo trwały, bo może się utrzymać nawet 5 lat.

Dzięki niemu możemy uzyskać niemal cały makijaż dzienny. W ofercie znajdziemy możliwość wykonania: henny brwi, kreski nad i pod okiem oraz szerokiego zakresu malowania ust.

Wykonując hennę w domu musimy ją powtarzać cyklicznie. W salonie mogą nam zrobić ją taką metodą, że wystarczy nam na dobrych kilka lat. Podobnie jest z kreskami na powiekach. Są one wykonywane na podobnej zasadzie jak tradycyjny tatuaż. Barwnik jest wprowadzany podskórnie sterylną igłą.

Coraz więcej pań decyduje się na permanentny makijaż ust. Jest wykonywany w podobny sposób jak pozostałe zabiegi. W tym przypadku możemy się zdecydować na trzy różne opcje. Pierwsza z nich to zrobienie wyłącznie konturu ust. Druga polega na zacienieniu, a trzecia to już całkowite wypełnienie warg.

Chociaż opisywana usługa jest popularna i jak zapewniają jej posiadaczki bardzo przydatna, to należy liczyć się z kilkoma nieprzyjemnościami. Jedną z nich jest ból podczas zabiegu. I chociaż salony kosmetyczne oferują znieczulenie, to dyskomfort odczuwalny jest także po wykonaniu makijażu permanentnego. Dodatkowo opuchlizna utrzymuje się przez kilka dni.

Inną sprawą jest cena. W zależności od wybranego obszaru, który chcemy poprawić ceny będą się wahać w granicach od 300 zł do nawet ponad 1000 zł. Ale jest to usługa, która jak zapewniają kosmetyczki posłuży na lata.

Makijaż permanentny jest niewątpliwie wygodny. Skraca nam czas przeznaczony na wykonywanie makijażu i sprawia, że nawet po przebudzeniu wyglądamy na umalowane. Ale co jeśli po pewnym czasie zapragniemy odmiany naszego wizerunku? Z usuwaniem takiego rodzaju make-upu nie jest już tak łatwo. Dlatego może lepiej jest czasem poświęcić więcej czasu na malowanie, zamiast korzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)