Na czym polega nitkowanie brwi?

nitkowanie brwi

Pęsetką czy woskiem, w domu czy w salonie kosmetycznym? Regulowanie brwi można zrobić na wiele sposobów.

A czy słyszałaś już o nitkowaniu brwi?

Nitkowanie brwi to indyjska metoda regulacji łuku brwiowego. Jest bardzo prosta, szybka i skuteczna, a co najlepsze – możesz zastosować ją w domu. Do przeprowadzenia nitkowania przygotuj nić bawełnianą i płyn do dezynfekcji.

Obetnij ze szpulki około 20 cm nitki i zwiąż jej końce. Potem skręć ją tak, aby utworzyła coś w rodzaju klepsydry; załóż na palce. Nitkowanie w przeciwieństwie do pęsety podnosi włoski (nawet te najkrótsze), a dopiero potem szybko wyrywa je wraz z cebulkami. Kiedy już skręcisz nitkę i przyłożysz ją do miejsca, które chcesz wydepilować, oddalaj i przybliżaj do siebie place raz jednaj dłoni, raz drugiej. Taki ruch wykonuj dość szybko, by wyrwać jak najwięcej włosków. Nitkując, jednocześnie określasz kształt brwi. Poproś, aby ktoś placami naciągnął twoją skórę wokół brwi i na powiece – będzie ci łatwiej depilować włoski. Po skończonym zabiegu posmaruj łuk brwiowy płynem dezynfekującym, kremem nawilżającym lub sokiem z aloesu, by złagodzić ewentualne podrażnienia i zaczerwienienia.

Nitką możesz usuwać też wąsik lub włosy z innych części twarzy. Taki sposób depilacji polecany jest wszystkim typom skóry ze względu na jego wysoki poziom higieny – ani skóra ani nitka nie są pokrywane żadnymi substancjami, skóra ma styczność tylko i wyłącznie z bawełnianą nicią jednorazowego użytku. Nitkowanie w wykonaniu doświadczonej kosmetyczki może trwać mniej niż cztery minuty, a za jednym pociągnięciem może usunąć kilka włosków. Efekt utrzymuje się ponad miesiąc.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)