Sposób na przetłuszczające się włosy

Wiele kobiet, zwłaszcza młodych w wieku dojrzewania, cierpi na problem z przetłuszczającymi się włosami. Może to wydawać się być błahy kłopot, ale często bywa, iż włosy te, już po kilku godzinach p myciu, stają się przetłuszczone co z pewnością nie wygląda estetycznie. Na szczęście istnieją pewne sposoby, dzięki którym można nieco zminimalizować ten problem.

W przypadku takich włosów, konieczne jest codzienne mycie włosów, aby nie były one wiecznie tłuste.

Do tego celu należy jednak używać tylko delikatnych szamponów, przeznaczonych do pielęgnacji włosów skłonnych do przetłuszczeń. Podobnie jest z kwestią odżywek. Wiele z nich, również wpływa na zwiększenie wydzielania łoju pokrywającego włosy. Spłukiwanie szamponu czy też odżywki, powinno być przeprowadzane przy pomocy wody letniej.

Na włosy narażone na zbyt silne przetłuszczanie się, warto stosować liczne płukanki do włosów. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku, między innymi płukanki z pokrzyw i inne. Można je przygotować samodzielnie, lub też kupić jedne z płukanek dostępnych w sklepach z ziołami czy też drogeriach.

Często powodem tak dużego przetłuszczania się włosów, może być nieodpowiednia dieta, nazbyt bogata w tłuszcze. Być może warto się jej nieco lepiej przyjrzeć, aby pozbyć się tego kłopotu. Im więcej spożywamy tłuszczów, tym więcej będą go produkowały nasze gruczoły łojowe umieszczone tuż przy mieszkasz włosowych.

Bardzo ważna jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja włosów, ale także wszelkich przyrządów jakie używamy do ich układania. Przede wszystkim tyczy się to się to szczotek do włosów oraz grzebienie. Wiele pań o tym zapomina, ale niezbędne jest mycie szczotek oraz grzebieni chociaż raz w miesiącu. Dzięki temu, nie będziemy rozprowadzać łoju po całych włosach. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinno się zbyt często czesać włosów skłonnych do przetłuszczeń. Każda stymulacja skóry głowy, zwiększa wydzielanie łoju przez gruczoły.

Jeśli mimo tym poradom, problem przetłuszczających się włosów nadal istnieje, warto wybrać się do dermatologa, który określi czy też problem naszych skłonnych do przetłuszczeń włosów, nie ma innego podłoża. Zdarza się bowiem, iż skóra głowy jest silnie podrażniona.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)