Jak powiększyć oczy makijażem?

To bardzo proste. Większe optycznie oczy wyglądają bardzo ładnie, a podkreślone odpowiednim makijażem dodadzą ci wdzięku. Wypróbuj niżej opisane sztuczki i dowiedz się, jak powiększyć oczy makijażem.

Masz małe oczy, z opadającą powieką? Nie przejmuj się. Jest sposób, żeby je powiększyć. Nie musisz poddawać się operacjom plastycznym albo przedziwnym zabiegom kosmetycznym.

Makijaż zdziała cuda.

Wyreguluj brwi. Przy powiększającym oko makijażu ważna jest długość i grubość brwi. Zaniedbane, nieuczesane i zarośnięte brwi będą przeszkadzać w wykonaniu makijażu, który powiększa oczy. Na szczęście jest prosta metoda, dzięki której szybko pozbędziesz się niechcianych włosków. Przygotuj długi i prosty patyczek, kredkę lub inny przedmiot. Przyłóż go prostopadle do brwi, opierając o skrzydełko nosa i zbliżając do wewnętrznego kącika oka. Następnie za pomocą kredki do oczu zaznacz zewnętrzną krawędź brwi. Ten sam patyczek przyłóż do zewnętrznej końcówki brwi, nie odrywając go od nosa i znów zaznacz kredką do oczu miejsce, w którym twoja brew będzie się kończyła. Spiczasty kształt brwi zaznaczysz podobnie. Punktem odniesienia będzie skrzydełko nosa i zewnętrzna część tęczówki; by precyzyjnie wyznaczyć załamanie brwi patrz prosto przed siebie. Potem narysuj kropkę czarną kredką. Te włoski, które zostały poza granicami wyznaczonymi przez kropki, usuń przy pomocy pęsety. Wyrwij też te włoski, które porastają nieruchomą powiekę.

Chcąc powiększyć oczy, wykorzystaj cienie lub kredki rozświetlające. Pomaluj nimi wewnętrzny kącik oka, miejsce pod brwiami i wierzch kości policzkowych tuż pod dolną linią rzęs.

Narysuj kreskę na ¾ długości górnej powieki. Nie może zaczynać się w kąciku oka, lecz nad tęczówką. Kreskę „wyciągnij” poza górną powiekę, unosząc ją nieco do góry. W podobny sposób stwórz kreskę na dolnej powiece. Będzie ona stanowiła naturalne przedłużenie tej pierwszej. Kredką, której kolor będzie zbliżony do twojej karnacji, narysuj kreskę na linii wodnej oka.
Powiększ powiekę ruchomą za pomocą matowego ciemnego cienia. Powyżej linii załamania powieki górnej pomaluj obszar wyznaczony przez kreskę i wewnętrzny kącik oka. Rzęsy wytuszuj i podkręć zalotką.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)