Krem nawilżający Mixa

krem odżywczy mixa

Zima tuż, tuż. Przygotujmy się na mróz, śnieg i… nawilżanie. Tak, nasza skóra w tym okresie potrzebuje dodatkowej ochrony w postaci kremów. Przyda ci się na pewno nawilżający krem Mixa.

Sucha i wrażliwa cera ciężko znosi niskie temperatury, szczypiący mróz i śnieżne zawieje.

Najbardziej narażone na zimową aurę są te części twarzy, które pokrywa cienka warstwa skóry. A są to: wargi, powieki, płatki nosa i policzki. Podrażniona skóra może być też wynikiem stosowania źle dobranych kosmetyków, zbyt agresywnego oczyszczania lub inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Jak poznać że masz suchy lub wrażliwy typ cery? Świadczą o tym: uczucie ciągłego ściągnięcia skóry, łuszczenie się, pękające naczynka, pieczenie i swędzenie, a nawet odmrożenia. Jeśli chcesz temu zapobiec, musisz systematycznie (najlepiej przed wyjściem z domu) nawilżać swoją skórę. Sprawdzą się tu kremy do twarzy marki Mixa.

Na rynku dostępne są trzy wersje kremów nawilżających Mixa: bogaty krem nawilżający (przeciw przesuszaniu), łagodzący krem nawilżający i lekki krem nawilżający przeciw błyszczeniu. Wszystkie kosmetyki działają przez 24 godziny. Każdy z produktów zawiera glicerynę – składnik, który nawadnia i natłuszcza skórę. Dodatkowo składy kremów zostały wzbogacone specjalnymi składnikami zapewniającymi konkretne właściwości. I tak: pierwszy z wyżej wymienionych kremów zawiera masło karite (bardzo mocno nawilża skórę), wyciąg z róży (zawiera witaminę C, która wspomaga odporność skóry) wchodzi w skład kolejnego kosmetyku, a miedź (opóźnia procesy starzenia się skóry, dotlenia komórki skóry, matuje, ujędrnia) i puder matujący (jego właściwości są dobrze nam znane) – następnego.

A teraz przejdźmy do charakterystyki poszczególnych kremów. Bogaty krem nawilżający przeznaczony jest do bardzo przesuszonej skóry. Posmaruj nim te części twarzy, które są najbardziej odwodnione. Obok odżywienia zapewnia uelastycznienie skóry. Osoby ze skórą suchą i skłonną do reakcji alergicznych powinny zastosować łagodzący krem nawilżający. Kosmetyk można stosować przez cały rok; co ciekawe krem sprawdza się w roli maseczki. Ostatni z kremów Mixa jednocześnie nawilża i zapobiega błyszczeniu się skóry. Kremy nie mają ciężkiej i tłustej konsystencji. Dobrze się wchłaniają i mogą być stosowane pod makijaż.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)