Ombre na włosach i paznokciach

Ombre to ostatnio bardzo modna technika kolorowania włosów i paznokci, a także ubrań. Jeśli jeszcze nie wiesz jak cieniować kolory, przeczytaj kilka wskazówek.

Ombre na włosach

Ombre to metoda polegająca na rozjaśnianiu włosów, a dokładniej rzecz ujmując – na rozjaśnianiu końcówek. Włosy mają wyglądać tak, jakby były naturalnie rozjaśnione promieniami słońca. Wykonując ombre, pamiętaj, że najładniej i najbardziej naturalnie wyglądają łagodne przejścia między kolorami.
A jak wykonać ombre na włosach? Wybierz dobry salon fryzjerski, który zapewni ci profesjonalną obsługę i wysoka jakość usług. Obetnij włosy w traki sposób, aby zaakcentować proste linie i wyraźną grzywkę. Włosy rozczesz i podziel według linii przedziałku. Rozjaśniacz nałóż w odległości pięciu centymetrów od końców włosów. Przeczesz rękami, by rozłożyć preparat równomiernie na wszystkich włosach. Końcówki zawiń w folię aluminiową. Po około 15 minutach połóż rozjaśniacz na pozostałej długości włosów, zaczynając na wysokości brody lub ust. Ponownie zawiń włosy w folię aluminiową na 10 minut. Po upływie 25 minut (15 minut na końcówki i 10 minut na resztę włosów) zdejmij folię, spłucz dokładnie włosy i wsmaruj odżywkę do włosów farbowanych.

Ombre na paznokciach
Ombre można wykonać nie tylko na włosach. Ombre można zrobić też na paznokciach. Przygotuj następujące rzeczy: lakier do paznokci (ten sam kolor w różnych odcieniach), gąbeczki do makijażu (nakładasz nimi podkład), woda, bezbarwny lakier do paznokci, kartka papieru, zmywacz do paznokci, patyczek kosmetyczny.
Gąbeczkę zanurz w misce z wodą; następnie delikatnie odsącz. Pomaluj krawędź gąbki najciemniejszym lakierem. Rysuj podobne kreski, używając do tego coraz to jaśniejszych odcieni lakierów. Sprawdź, jak wyglądają kolory – odbij wzorek z gąbki na kartce papieru. Sprawdzaj kolory do momentu aż zatrze się wyraźna granica między nimi i połączą się w jedną kolorystyczną całość. Odbij kolory na paznokciach, mocno dociskając gąbeczkę. Za pomocą zmywacza i patyczka kosmetycznego usuń lakier, który odbił się na palcach, przy paznokciach. Kiedy lakier wyschnie, pomaluj całą powierzchnię płytki paznokcia bezbarwnym lakierem, utwardzaczem lub lakierem zapobiegającym odpryskiwaniu.

Ombre na włosach i paznokciach jest już gotowe. Z takimi wzorkami będziesz niezwykle modna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)