6 sprawdzonych sposobów na piękne włosy latem

Lato to jedna z najczęściej wyczekiwanych pór roku. To okres relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków. Nie jest to jednak dobry czas dla naszych włosów. Słońce, wiatr i woda osłabiają ich kondycję, więc podczas wakacji należy szczególnie pamiętać o ich pielęgnacji.

Wymaga to wysiłku, ale efekty mogą być oszałamiające.

1. Zacznijmy od podstawowego kosmetyku do włosów, czyli szamponu. Podczas upalnych dni lepiej skorzystać z produktu z filtrem, który ochroni fryzurę przed szkodliwym działaniem słońca. Im wyższa temperatura powietrza, tym mocniej nasze ciało się poci, także głowa, więc częstotliwość mycia włosów się zwiększa. Aby ich nie przeciążyć kosmetykiem warto wybrać szampon, który jest przeznaczony do codziennego użytku. Będzie od delikatniejszy dla naszych włosów.

2. Kolejnym krokiem będą odżywki i maski. Najlepiej wybrać te, które mają działanie nawilżające. Uporają się z przesuszonymi włosami i dodadzą im blasku.

3. W tym przypadku idealnie sprawdza się powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Bowiem, najlepszym sposobem na zdrowe włosy latem jest odpowiednia ich ochrona przed słońcem. Już podczas pierwszych cieplejszych dni zaopatrzmy się w kapelusz, który będzie chronił nie tylko nasze włosy, ale całą głowę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

5. Zagrożeniem dla kondycji włosów będzie także słona woda, dlatego najlepiej zaraz po zakończeniu kąpieli przemyć włosy słodką wodą.

6. A co ze stylizacją fryzury w lecie? Tutaj pojawia się problem, bo najlepiej byłoby z niej zrezygnować. Wysoka temperatura lokówki i prostownicy dodatkowo wysuszy włosy, co może doprowadzić do jeszcze większych problemów z ułożeniem kosmyków. Jeśli zdecydujemy się na suszarkę, lepiej używajmy strumienia z zimnym powietrzem. Wiąże się to z dłuższym czasem stylizacji, ale za to oszczędzimy nasze włosy.

Pamiętając o pielęgnacji fryzury latem uzyskamy zdrowe i lśniące włosy, których inni będą nam zazdrościć przez cały rok.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)