Domowy sposób na kręcone włosy

Lato to czas, kiedy wiele z nas pragnie nieco odmienić swój wygląd. Rzecz jasna w znacznym stopniu, tyczy się to przede wszystkim kobiet. Od pewnego czasu, za równo pośród celebrytów jak i zwyczajnych kobiet, bardzo modne stały się włosy kręcone oraz falowane.

Wiele z nas zapewne ma takie właśnie, naturalnie lekko falowane włosy.

Nie oznacza to jednak, że nie możemy samodzielnie jeszcze bardziej ich pokręcić, czy też zupełnie nadać im inny wygląd, jeśli do tej pory były raczej proste. Można to zrobić na kilka sposób, z pewnością więc, każdy znajdzie wśród nich taki, który będzie odpowiedni do naszego typu włosów.

Jeśli nasze włosy mają tendencję do układania się w lekkie fale lub loki, a chcemy by były skręcone jeszcze bardziej lub by były bardzie trwałe, tuż po umyciu zanim jeszcze włosy zupełnie wyschną, należy nałożyć na nie piankę do włosów kręconych takich jak na przykład pianka do włosów firmy GK. Wystarczy ją kierując włosy w dół. Piankę należy wgnieść we włosy, lekko zwiększając ich skręty, nawijając na palce.

Jeśli nasze włosy mimo wszystko najczęściej są proste, można nadać im pożądany kształt za pomocą lokówki. Zanim jednak zaczniemy nawijać je na lokówkę, należy nałożyć na nie odrobinę preparatu służący do ochrony termalnej np. firmy Indola. Dzięki niemu, nasze włosy zostaną ochronione przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Następnie we włosy nakładamy odrobinę pianki GK. Pianka sprawi, że włosy staną się bardziej podatne na stylizacja. Na lokówkę nakręcamy niewielkie pasma włosów i trzymamy na niej przez kilka sekund.

Wykonany lok, należy utrwalić za pomocą lakieru do włosów. Do tego celu polecamy również lakier firmy GK, który nie skleja włosów, zapewniając im doskonałe utrwalenie.

Ostatnim sposobem który mimo wszystko zajmuje najwięcej czasu jest nakładanie włosów na papiloty lub też wałki. Przed ich nałożeniem należy postępować zgodnie z czynnościami które przeprowadza się podczas układania włosów przy pomocy lokówki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)