Depilacja – jak i czym zrobić?

Gładkie i zadbane nogi są marzeniem każdej kobiety. Jak przeprowadzić depilację, by uniknąć podrażnień i wrastających włosków? I jakich kosmetyków do depilacji użyć?

Przed depilacją weź prysznic – oczyść skórę z balsamu, samoopalacza lub zanieczyszczeń.

Jeśli chcesz uniknąć wrastających włosków, zrób peeling – usuniesz w ten sposób martwy naskórek i wygładzisz skórę. Do usunięcia włosków użyj maszynki z kilkoma ostrzami – efektywniej pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Możesz wybrać taką maszynkę, która posiada pasek nawilżający. Pamiętaj, by przed depilacją zdezynfekować ostrza, a po depilacji – wyczyścić je. Nigdy nie usuwaj włosków na sucho; użyj do tego pianki lub żelu (przepis na piankę do golenia znajdziesz poniżej). Jeżeli chcesz użyć depilatora, posmaruj skórę kosmetykiem zmiękczającym lub weź chłodny prysznic. Zmniejszysz w ten sposób ból, który może wystąpić podczas depilacji. Ten sam zabieg zastosuj, gdy planujesz wyrwać włoski za pomocą plastrów. Po depilacji skórę posmaruj łagodzącą odżywką, która jest dołączona do plastrów; dobrze sprawdzi się również oliwka z aloesem. Przed usuwaniem włosków preparatem chemicznym, zrób próbę alergiczną. Jeśli nie wystąpią podrażnienia, możesz śmiało przeprowadzić depilację.

Pianka do depilacji DIY
Depilacji nie robi się na suchej skórze, ponieważ mogłoby to się dla niej bardzo źle skończyć; skóra stałaby się podrażniona, zaczerwieniona i bardziej sucha. Użyj pianki do golenia. Zrobisz ją samodzielnie w domu. Wystarczy, że przygotujesz: pół szklanki szamponu, pół szklanki odżywki, pięć łyżek oliwki i pięć łyżek balsamu lub mleczka. Do zrobienia pianki możesz użyć kosmetyków, z których nie korzystałaś na co dzień, a których było ci szkoda wyrzucać. Wymieszaj wszystkie składniki i przelej do pojemnika, z którego łatwo zaaplikujesz je na skórę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)